m1aszek Creative Commons License 2007.03.26 0 0 17760
Milyen kazánod van most bent, amihez nem volt hőcserélő ?
Annak idején, mikor a miénket csináltam, alapszabály volt, hogy hőcserélőt kell berakni,
mert az oxigénben dús víz megkajolj mindent, ami vasból van, plussz az oldott vas-oxid lerakódhat a rendszerben.

Mikor a 80-as évek közepén kezdték építgetni az első padlófűtéseket, tipikus eljárás volt, zártszelvényből készíteni az osztókat, vagy 6/4" csőböl, amiket persze vascsővel kötöttek össze, sőt láttam olyat is, hogy szenes kazánra közvetlenül kötötték a padlófűtés köreit.

Hiába, akkor nem volt még ilyen fórum, a szakirodalom nagyon hiányos volt és főleg mindenki, már egy elkészült rendszert próbált lemásolni. Esetleg ha a tulaj elérulta, hogy mi nem sikerült, akkor azt a részt módosította a sajátján.

Nekem valamennyire szerencsém volt, a 90-es évek elején már láttam egy-két működő rendszert, sőt kaptam egy füzetet is, amiből meg tudtam csinálni a sajátomat. Visszanézve, abba pl. azt írták annó, hogy a cső alá min. 2-3 cm cellt tegyünk. Én raktam 5 cm-t,de ma már 10-15 cm raknak sokan.

Ja, és egy rozsdamentes hőcserélő már akkor is 20 rugó volt, ami egy havi fizunak felelet meg.
Előzmény: piano71 (17756)