Leszi76 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 663

Szia!

 

Bemásolom, amit az OEP honlapján találtam:

"Utazási költségtérítés személygépkocsival utazás esetén

 

Utazási költségtérítésre az a beteg is jogosult, aki – a beutalásra jogosult orvos döntése alapján – betegsége, egészségi állapota miatt tömegközlekedési eszközön nem tud utazni, ezért gépkocsival megy az egészségügyi intézménybe. Gépkocsival utazás esetén e költségtérítés címén nem a ténylegesen felmerült üzemanyag költséget fizeti ki az egészségbiztosító, hanem az adott útvonalon közlekedő olcsóbb díjtételű közlekedési eszköz jegyének árát, csökkentve a betegnek járó esetleges kedvezménnyel. Az utazási utalványon az orvosnak fel kell tüntetni, hogy a beteg az egészségi állapota miatt nem tud tömegközlekedési eszközön utazni, és azt indoklással kell ellátni."

 

Vagyis kell egy igazolás a háziorvostól, hogy te csak gépkocsival tudsz közlekedni. Aztán az a kérdés, hogy utólag fog-e adni utazási igazolást. Aztán az is kérdés, hogy mivel te nem a területileg illetékes intézménybe jársz, egyáltalán adnak-e ilyen igazolást (lásd ahogy én jártam az ORFI-ban). Elég sok a kérdőjel, idővel majd letisztul a dolog.

Még szerencse, hogy meghagyták a szabad orvos- és intézményválasztás lehetőségét.

 

 


Előzmény: verbena1 (661)