wpepi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4030
Látom elbeszélünk egymás mellett. Én nem arról írtam, hogy a gyártók nem tudnak olyan készüléket gyártani hanem arról, hogy nincs egy kötelezően betartandó előírás ami alapján egységesen minden olyan készüléknek mely magán hordozza a DIVX emblémát kötelezően kezelnie is kell ezen formátumot. Pont az okozza ezt a kaotikus állapotot, hogy a DIVX nincs szabványosítva se kódolás se média szempontjából és a gyártók részére sincs kötelezően előírva, hogy a DIVX jelzés feltüntetésekor mik azok a kritériumok melyeket be kell tartani. Lásd a DVD-VIDEO szabványt ahol is elő van írva a gyártók részére, hogy mit és hogyan kell támogatniuk. Nem véletlen, hogy a világ összes asztali DVD készüléke melyen fel van tüntetve a DVD-VIDEO logo 100%-ban kezeli a szabványos DVD-VIDEO formátumot.
Mint ahogy azt már írtam majd akkor ha a DIVX, XVID bekerül az elfogadott digitális videoformátumok közé és így kötelezően elő lesz írva, hogy milyen kódolási eljárással, milyen felbontásokkal, milyen képarányokkal, milyen bitrátákkal, milyen lemezre (CD vagy DVD), milyen file rendszerben, milyen struktúrában, milyen feliratkezeléssel, stb. készíthető és a készülék gyártóknak pedig meg lesz határozva, hogy a logo használatakor mik a kötelezően betartandó előírások akkor mondhatjuk el, hogy a DIVX is ugyanolyan szabványos digitális videó mint pld. az MPEG2, a DIVX lemezek is ugyanolyan szabványosak mint a DVD-VIDEO és minden DIVX logoval felvértezett készülékben a világ bármely táján 100%-ban lejátszhatók mint a szabványos DVD-VIDEO. De addig amíg ez nem következik be bele kell törődni abba, hogy DIVX, XVID viszonylatban ahány készülék annyi lejátszási probléma ami természetesen nem jelenti azt, hogy nincs vagy nem lesz olyan készülék mely minden DIVX változatot lejátszik legyen az CD-n vagy DVD-n.

Előzmény: oregcsoka (4027)