porker Creative Commons License 2007.03.07 0 0 17455
Mint kiderült a Viessmannak az a kombinációja amit kinéztem - kazán, tároló - modulálva fűti a HMV-t is.

A mostani kazánom mindenesetre reggel úgy kezdi a fűtést, hogy HMV max. teljesítménnyel, aztán ha eléri a beállított hőfokot akkor kezdi a fűtési rendszert táplálni. Amíg a HMV fűtés megy, addig nincs rendes fűtés. Persze ez most 8-10 perc, hiszen nincs teljesen hideg víz a tárolban. Nyilván ez a fűtési metódus beállításától is függ, egy könnyűszerkezetes házban nem biztos, hogy így működik, de nálam a beállítások miatt igen. .. Nos emiatt én eddig azt hittem, hogy bármikor amikor a HMV fűtés folyik a rendes fátés mindig kikapcsol, de kiderült, hogy ez tévedés, ha a beállított min vízhőfok közelébe csökken a hőmérséklet, akkor a kazán a tárolóba is fűt egy kicsit. Hogy mennyit és milyen hőfokról azt a szervíz menűben lehet állítani hozzávetőlegesen. A pontos program ugyanis nem ismert. Mindenesetre a nálam beállított 45 fokos HMV-nél ez még vígan mehet 50-es előremenő esetén, ami a kondenzációs zónába tartozik.
Előzmény: krisztian98 (17451)