Tubiorsi Creative Commons License 2007.03.04 0 0 1099

Hi SolnesM:

 

CsRob1 jól értelmezte amit írtam,  én a hő és áramlástechnikai méretezésre gondoltam, amit tartalék kéménynél nem tudsz elvégezni a készülék paraméterei és a füstcsövezés hiányában.

 

"De egy  14 x 14 es szevényű kéményt tán csak nem méretezel minden esetben - adott magasságnál  megvannak a paraméterei  - már ezerszer  méretezték-- kimérték  - ha jól  csak jó az a táblázat."

 

De minden esetben külön-külön kell méretezni minden működő kéményt, sőt még teljesen azonos kémények esetén is külön méretezést kérnek a kéményseprők.

 

Teljesítménytől függetlenül( minden tüzelőberendezést és a hozzátartozó égéstermék elvezető berendezést méretezni kell !( MSZEN)

Jogosan kérdezik sokan ha 20 évig jó volt akkor most miért nem jó.

Lehet hogy eddig jól működött de lehet az is hogy nem.

20 éve még nem nagyon voltak fokozott nyílászárók aminek a légbeeresztése nulla.

Depressziós elszívás szintén nem nagyon volt, amiről tudjuk, hogy megtudja fordítani a kéményben levő huzatot.

Történt már haláleset pl: szárítógéptől is.

Régen ilyen dolgokkal még senki nem számolt.

Minden fejlődik, igy szigorodnak az előírások is.

 

"ha megvan   egy üzembe helyezéskor azért nem ért  a rendszert   ' megvizsgálni '"

 

Na ekkor kell a méretezés és a kémény vizsgálata ismént és már nem úgy mint tartalék kémény hanem már mint működő.(nem mindegy)

Üdv Tubi