Vasi Kutya Creative Commons License 2007.03.04 0 0 17328

Ez elég lehangoló!

A Btr-eket anno a szovjetek (úgytudom) a belügyi alakulatok számára fejlesztették ki. Csak bevetették egy-két élesebb helyzetben és elkezték alkalmazni ezt a típust. Amúgy rendkívül sebezhető egy járgány! De én ehhez nem értek különösebben.

 

A légierőnél 3 repülőgéptípus van (Mig-29, L-39 és az új Jas-39) és a helikopterek (Mi-8, Mi-17, Mi-24).

Hogy ezekből mennyi üzemképes azt nem tudni, a Gripenek meg még nem jöttek meg a gyárból a teljes létszámban. A helikopterek állapota is lehangoló, mind a szállító és mind a harci típusoknál egyaránt! Mikor én sorkatona voltam Szentkirályszabadján, akkor a hajozó személyzet kb. 10 db. Mi-24-esen tudott repülni. Volt még kb. 5-6 db. Mi-24-es amely "lezsírozott" állapotban volt a repülőtéren meg néhány amit épp javítottak vagy valami oknál fogva megint csak nem repültek. Meg volt jó pár amit már a "rozsda" evett, mert már kiszolgált, leállított példányok voltak. Az Ndk-s örökségről meg nem is beszélve, ami megint csak a reptér egyik szegletében várták sorsuk jobbrafordulását.

Szar volt ránézni a földhözragadt vasmadarakra!

Előzmény: Éhesló (17327)