Ambu-Lonci Creative Commons License 2007.03.01 0 0 51665

Jó, a "noname" nem jelenti azt feltétlenül hogy vacak, csak azt, hogy nem COMPAQ, IBM, DELL, FuSi, meg ilyenek (hanem ezek szerint alkatrészekből lett összerakva). Egyébként a Matsonic c. neves cég nálam még az ASUS, ABIT stb. noname listában sem szerepel... :-)

 

Ha viszont már "jópár éve" így működik, akkor mégiscsak gyanús az az elem. Úgy 3-4 évnél többet nem nagyon szoktak bírni. Szerintem rosszat ír az alaplapi "monitor", mert nyilván bedugva, bekapcsolva magasabb a fesz, mint kikapcsolva (nem mintha nem lehetne megoldani, hogy ténylegesen mérni lehessen).

Én azért rendes voltmérővel is megmérném, mert már nagyon gyanús az életkora alapján is.

 

Egyébként megnéztem a weboldalukról letöltve az alaplap kézikönyvét, és mintha a BIOS egyébként meg egyáltalán nem is tartalmazna semmiféle ilyen ház kinyitás figyelési lehetőséget. Talán mégis valami vírus? Mindenesetre az akksicsere után csak az optimalizált alapértelmezések visszaállításával lehet próbálkozni (a Load Optimized Defaults-szal) meg az Update ESCD data-val...

 

AL

Előzmény: GamMa (51655)