Stylist Creative Commons License 2007.02.28 0 0 17257

"Úgy tudom, hogy van. Az irániak voltak olyan ügyesek (vagy pofátlanok), hogy mindenféle licenccel való bíbelődés nélkül lemásoltak amerikai repülőgép fedélzeti fegyvereket."

 

Én a magam részéről kissé szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Nem kérdés, hogy mechanikai összetevőket, öntött, esztergált fémalkatrészeket, stb. le lehet másolni, persze igen alapos meózás után. A légiharc rakéták elekronikája viszont kicsivel bonyolultabb annál, hogy bármelyik beduin sátorban össze lehessen csapni. Mondjuk Kína, Dél-Korea, vagy Taiwan esetében inkább el tudnám képzelni, mint Iránban. Lehet, hogy összekalapálnak valamit, _ami úgy néz ki_ mint egy Phoenix, Maverick, vagy Sidewinder, de nem hinném, hogy éles helyzetben tudná hozni az eredeti specifikációkat. Hogy a kételyemre csak egy példát mondjak: nézd meg az orosz légiharcrakéták képességeit. Pedig az oroszoknál van űrtechnológia, létezik saját fejlesztőkapacitás, szakembergárda, és infrastrukturális környezet, valamint nem suttyomban próbálják illegálisan lemásolni az adott eszközt. Ennek ellenére, még csak meg sem tudták közelíteni pl. az AMRAAM rakéták találati mutatóit! Vagy ahogy sorkatona koromban mondta a kiképzőnk: nem úgy van az uraim, hogy jön a cipó, és mi hamm, bekapjuk... :-))

Üdv:    

Előzmény: Desertdog (17253)