405x Creative Commons License 2007.02.28 0 0 4146

Szevasztok!

 

Én Nagyhárson voltam katona 1989-ben 1 évig. Utána még 6 hónapot szentendrén, mert becsukták a "boltot". Sajnos azóta sem jártam ott. Ha valakinek lenne képe erről az objektumról jó lenne, ha el tudná küldeni. Asszem nagypolc már felrakott néhány képet a Szikláról, Nagyhársól stb. Ha valakinek van még, vagy tervezi, hogy arrafelé jár és fotózni fog, kérem küldjön 1-2 képet vagy rakjon fel néhányat az objektumról. Köszi! (e-mail: camsign@gmail.hu)

Egyébként nagyhárson 4 külön adó (ház) működött. Az Orfeusz (ORFI), egy rövidhullámú (bár ez 89-ben már nem volt aktív), 2 db URH adóház ebből az egyikben "mi" nyomtuk le kábelen az éppen aktuális ügyeletes irányból a géptávírót és fóniát a sziklába. És voltak még Nyíregyházáról odavezényelt srácok 2-3 fő (nyulak) akik egy faházba voltak betelepülve és onnan reléztek valahonnan, valahová, már nem tom. az ORFI tornyába belül lehetett felmászni egy létrán. Egyszer volt szerencsém kimászni a tetejébe. A jelzőfények izzóit cseréltük. Baromira szép kilátás nyillott onnan mindenfelé (egyébként sem egy alacsony hely).

 

Ha már tudtátok bocs.

 

Hali