Stylist Creative Commons License 2007.02.28 0 0 17234

"...akkor majd biztos elindul újabb 14 valamilyen gép beszerzése..."

 

Szerintem meg ne álmodozz, itt most jó ideig nem fognak további vadászgépeket beszerezni, mert még a mostani törlesztést is nyögjük jó ideig. Ha lesz valamikor a Légierőlködéshez kapcsolható project, az majdnem biztosan szállítórepülőgép, illetve szállító/harci helikopter ügyben lesz...  

 

"...mert addigra meg a Gripeneket kannibalizáljuk majd..."

 

A Gripenek tartós bérleti szerződéssel kerültek ide, tehát a szerződés lejártáig, amikor maradványértéken megvesszük a gépeket, ezek NEM a Magyar Légierő tulajdonát képezik. Ha más nem, legalább ez megvédi őket attól, hogy úgy járjanak mint a Fulcrumok...

 

"Amúgy furcsa, hogy 2003-ban 14 mig 29-et, csak úgy leselejteztünk..."

 

A leselejtezett gépek kirepült üzemidős, hiányos, már hosszú ideje amúgyis a földhöz szögezett roncsok voltak...

 

"Az ilyen problémákat a szomszédaink hogy kezelik?"

 

Ukrajnát és Lengyelországot szerintem nem érdemes hozzánk hasonlítani semmilyen szempontból, Románia és Csehország kivonta a rendszerből a Fulcrum-jait, és a típusváltásig ősrégi MiG-21 gépekkel oldották meg a légvédelmet, illetve a csehek azóta már megkapták a Gripenjeiket. Szlovákiáról kérdezd Zolit, ha jól tudom, akkor Sliac-ban üzemeltetnek egy ezrednyi (?) Fulcrumot, viszont náluk híre-hamva sincs még a váltótípusnak. Szerbiának nincsenek ilyen problémái, talán 4-5 darab MiG-29 repülőgépe maradt, plusz néhány szubszonikus Galeb/Jastreb, a többit elintézték a NATO gépei 1999.-ben... 

Üdv:  

Előzmény: Törölt nick (17232)