Stylist Creative Commons License 2007.02.24 0 0 17176

"...a B-52 típusú bombázó repülőgépek egyes példányait 46 évvel ezelőtt építették."

 

Pont erről írtam neked a múltkor....

 

"...a harmadik program még nem kapott elnevezést, a célja egy új generációs stratégiai bombázó repülőgép megalkotása."

 

Ajjaj, ha még nevet sem kapott a program, akkor abból nem holnap lesz új stratégiai bombázó... :-)) Erről is írtam, hogy a tervek szerint az ötvenkettesek még sok évig szolgálatban fognak állni. Az új hadászati bombázó program bonyolultsága mellett óvatosságra inti a Pentagont az is, hogy a B-2 Spirit bombázók ára sokkolta az egyébként a védelmi kiadásokra a pénzt általában nem sajnáló közvéleményt és a médiát is. Ráadásul az eredeti tervekhez képest azóta a Raptor és a JSF program is lényegesen drágább darabonkénti árat produkált...

 

"Összehasonlításképpen az Orosz Légierő repülőgépparkjának átlagéletkora 21-22 év....  Az Orosz Légierő közel 3000 különböző típusú repülőeszközzel rendelkezik."

 

Imádom a statisztikai bűvészkedést... :-)) Arról nagyvonalúan nem esik szó, hogy a repülőgépparkjuk 90%-a úgy két generációval korszerűtlenebb az Air Force gépeinek többségénél. Mellesleg, ahogy arról legutóbb szintén írtam, a Stratofortress gépek orosz pandantjai, a TU-95 Bear hadászati bombázók is még sokáig szolgálatban maradnak, már folyik is az üzemidő hosszabítási, és korszerűsítési programjuk...

Üdv:  

Előzmény: Galahed_ (17172)