Stylist Creative Commons License 2007.02.18 0 0 17031

"9K114 Sturm (AT-6 Spiral) rendszerrel kompatibilis a 9M120 Ataka rakéta, ami tandem-kumulatív és 800mm páncélátütést tud. Szerintem ez elég versenyképes adat"

 

És ez a rakéta nálunk például rendszeresítve van? Mert az volt az első mondatom, hogy nem az számít, hogy _elvileg_ mivel lehetne még felcicomázni, hanem az, hogy alapesetben mit hordoz. Ha lenne erre igény, akkor biztosan meg tudnák oldani az amerikai hadmérnökök azt is, hogy az Apache képes legyen kis méretű taktikai atom fegyverek hordozására is. De ugyebár ettől még nem tekintjük potenciális WMD hordozó platformnak az AH-64D-t. Az anyagi korlátok miatt majdnem biztos, hogy még az orosz Mi-24 helikopterek többségét sem szerelték fel ezzel az újabb, és modernebb rakétával...

 

"Sebességben -úgy tudom- "csak" 40km/h-ver a Mi-24 az Apache-ra"

 

Igen, itt én fogalmaztam pontatlanul: természetesen nem a _végsebességre_ gondoltam, mert erre általában elég ritkán van szüksége bármelyik helikopternek, hanem a manőverezőképességre, fordulékonyságra, stb. Én egyszer láttam a saját szememmel egy Apache-ot műrepülni Farnborough-ban, mit mondjak, meggyőző volt. Mi-24-est már többször is láttam műrepülni, itthon és Szlovákiában is, azt nem mondom, hogy rossz, de semmi igazán kiemelkedő...

Üdv:  

Előzmény: uselessjunk (17029)