Stylist Creative Commons License 2007.02.17 0 0 17005

Ebben neked teljesen igazad van, a felelősségtudat, az előre gondolkodás, noch dazu a hazaszeretet valóban nem szerepel a Közbeszerzési Törvényben! Márpedig ugye a "szabál az szabál", és a laktanyák kapujában is azért van (volt?) őrség, hogy a Józan Ész nehogy bejöhessen... :-((

Közben viszont elgondolkodtam azon, ( mert az eredeti téma kissé háttérbe szorult mindenféle "lényeges" mellékszálak mellett ) hogy bár örvendetes, hogy a lassan nullára repült üzemidejű helikopterek felújítása, nagyjavítása ügyében végre valami történik, de: a több mint 900 milliós ár kettő (!) darab helikopter esetében eléggé riasztó! Először is, tekintve a felújítandó helikopterek számát ( Mi-17, Mi-24 ) és a jelenlegi honvédelmi költségvetés adatait, ez nem sok jót ígér. Másrészt, szerintem érdemes lenne megvizsgálni azt is, hogy ennyiért ( 450 millió/darab ) egyáltalán megéri-e üzemidőt hosszabbítani az öreg ruszki kávédarálóknak? Egyszer már írtam korábban, hogy pár éve az Aranysas egyik számában Kőváriék szerintem megírták a tuttit: az USA-ban, Davis Mothan sivatagi bázison százas nagyságrendben vannak lekonzerválva Blackhawk, Huey, és más helikopterek, sőt néhány Apache is, még a Longbow változat előttiek. Ha ezekből megcsíphetnénk párat, mondjuk egy katonai segély formájában... Nyilván persze ezek ismételt szolgálatba állítására is kellene áldozni, de erre biztosan jobban megérné, mint a korszerűtlen orosz vasakra...

Üdv:        

Előzmény: thehassan (17004)