kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 16937

Éhesló!

    Ha a pécsi önkormányzat szoci frakcióját (legyek igazságos, bármely frakcióját) és az "önrendelkezést, demokratikus szabadságjogokat" gondolod összefüggésbe hozni, az - már elnézést - részedről politikai naivitás. Én itt helyben szerzett tapasztalataim alapján a frakciókkal kapcsolatban először inkább maffiára asszociálok. Más. Radar és önrendelkezés. Azt, hogy a mobil telefonomat hányszor és mennyi ideig szoritom a fülemhez, azt én döntöm el bizonyos határok között. Azt, hogy melyik 10-20 emeletes házra kerül mobil telefon antenna, azt a tulajdonosok (lakók) közössége dönti el. Itt már rendre sérül a szomszéd ház önrendelkezési joga, mert ezek az antennák mindig a szomszéd házat sugározzák be. Ugorjunk egy nagyot az önrendelkezési szinteken, nem hiszem, hogy a politika által egyértelműen determinált ál civil szervezetek médiabohóckodását önrendelkezési igénynek kellene minősíteni. Ez szerintem a demokratikus szabadságjogokkal történő visszaélés, a "betartás demokráciája". Nem tudom Árpapa kitől tanulta ezeket az irónikus megjegyzéseket, én elhatárolódom tőlük, de ez most mintha ült volna.

                                                       gyullla

Előzmény: Éhesló (16932)