Damson Creative Commons License 2007.02.11 0 0 228
Szia!

Sok mindent tudnék írni ezzel a kérdéseddel kapcsolatban, de próbálom röviden összefoglalni a lényeget.
Mindenekelőtt azt szeretném leszögezni, hogy a főemlősök nagyon nagy többsége szociális lény, szüksége van arra, hogy fajtársaival éljen csapatban. Nyilván Te sem örülnél neki, ha éveken át emberektől elzárva kellene élned...
Továbbá: azt írod, hogy megvan minden, már csak a majom hiányzik. Nos, ez azt jelenti, hogy minden hivatalos engedély be van szerezve? Merthogy kellenek ám azok is, sőt, ha az adott faj veszélyes állatnak minősül, akkor pl. a szomszédok beleegyezése is kell - a makákó pl. veszélyes állatnak minősül! Ha mindez megvan, akkor ne szóltam semmit...
Állatkertek sem igen adnak magányszemélyeknek majmokat (meg általában semmilyen állatot sem), magányos egyedeket meg végképp nem! Bár egyes kereskedésekben időként be lehet szerezni igen kis tesű fajokat, ám ezek vásárlását sem ajánlom igen kényes voltuk miatt, valamint azért mert ezek többnyire vadon befogott egyedek...
Szóval én egyértelműen nem tanácsolom majmok házikedvencként való tartását - annak ellenére, hogy én is imádom a főemlősöket! Sok-sok egyéb érdekes házikedvenc közül választhatsz magadnak, nem kell ám feltétlenül majomban gondolkodni!

Ami a topik címét illeti: az állatkerti örökbefogadás lehetőségével (amely ma már minden hazai állatkertünkben létezik) lehet egy "saját" majmod, melynek ellátását anyagilag támogathatod, ugyanakkor persze haza nem viheted, az állat az állatkertben marad - ahol biztos, hogy jó helyen van, és mindent megkap, amire szüksége van!
Előzmény: skorpiocica (227)