asdf_ Creative Commons License 2007.02.04 0 0 16467

Helpme!

Radiant kombicirko. Osok elmondasa szerint 1-2 hete minden 2-3. reggel ugy indul a futes, hogy zenel a cirko eleg vadul, es ugral a nyomasmero rajta. Eloszor vmi doglodo radiatorszelepre gondoltam, de nem. Bar van a futokorben szuro, azert probabol vizcsere, hatha van benne valami szemet, es akasztana a szivattyut, de nem ez volt. Mivel a vizcsere pozitiv mellekhatasa volt, hogy fullhideg viz volt a korben /tehat olyan, mintha reggel kezdene felfuteni az ejszakai csokkentett homersekletbol/, par perc mulva elo is jott a tapasztalt hiba. A kazanbol jon a hang, es tenyleg ugral a nyomasmero. Olyan, mintha felforrna benne a viz. Ahogy a melegvizcsapot kicsit kinyitom /ugy, hogy futes meg menjen tovabb es ne kapcsoljon at melegvizkeszitesre/, abbamarad a dolog, ellenben kurva forro viz jon a melegvizcsapbol /min 75 fok/, tehat valoszinu itt van elasva a dolog. Beallitasok ugyanazok regota /futoviz 65, hmv 55 fok/, tehat nem valtozott semmi, most tortent valami.

Mi lehet a hiba, es mi a megoldasa? /csak, hogy pl. a szerelo ne annyival oldja majd meg, hogy visszabbveszi a kazanteljesitmenyt, vagy eggyel kisebbre veszi a szivattyu porgeset ami szerintem csak latszattevekenyseg lenne/

A hibat ugy is elo tudom hozni, hogy ha fut a keszulek es mar megy par perce /az elejen csak minimal langon indul, utana modulal feljebb/, es ekkor csutkara rakom a futoviz homersekletet. Ekkor az epp kb. kozepes lang meg nagyobb lesz, es fel percen belul jelentkezik is a problema. Az egonyomas nincs egy eve, hogy be lett allitva.