idre Creative Commons License 2007.02.02 0 0 224

Tiborkám !

Indokaid megdönthetetlennek tünnek, De!!!!! had érveljek az egzoták mellett, mivel a papagájosok egy külön kaszt a madarászok között, ahogy ismerem a helyzetet ott fajonként találsz legalább 1o neves, vagy igen sikeres tenyésztőt, akiket méltán megemlíthetsz a felsorolásban. ( bár a papagájt a legkönnyebb tenyészteni, ha valaki ért hozzá és van elég pénze, gyorsan a neves tenyésztők közé verekedheti magát) Sajnos ez azt is mutatja, hogy a hazai madarászok közel 25oo - 3ooo - es létszámából csupán néhány százalék a valóban egzotás madarász, és akkor hol vannak a lágyevősök? Alig találsz egy néhány személyt aki ezzel foglalkozik.  Tudatos keresztezéseket végzőket ( nem Európai faunásokat) meg nagyítóval sem találni nálunk.  Jelenleg van egy néhány véletlen kereszteződés a hazai színtéren, de tudatosan nem végzik, ha meg mégis, akkor igencsak titkolja az illető.

Én azért kardoskodom az egzoták melett, mert ez a szakág van az Európai színvonaltól legjobban lemaradva, akár a gyakorlati tapasztalatokat, akár  az elméleti anyagokat veszem gorcső alá.  A honlapunkat is ennek az aránytalanságnak a feloldására hoztuk létre és megpróbálunk segíteni a kezdőknek az egzóták között eligazodni. Hazánkban jelenleg terjedőben van a félig domesztikált, vagy vadon befogott apró madarak tartásának kultusza, viszont sikeres szaporításukról elvétve hallani, de annál többet arról, hogy xy fajból tojót, vagy hímet keresnek. Mint  vérbeli elkötelezett madarász én keményen az egzoták híve vagyok és minden lehetőt megteszek e fajok népszerűsítése érdekében, remélem hogy az a néhány szintén így gondolkodó társam segíteni fog ebben a küldetésben. Mert én ennek érzem a madarászatot és nem a gazdasági feltörés lehetőségének.

Na jól kiöntöttem a ....

üdv : -el-

Előzmény: madarbarat (222)