Stylist Creative Commons License 2007.01.09 0 0 16034

"Ez nem igaz,sőt annyira nem ,hogy a holland F-16-osok adták a CAS-t az ISAF-nak,felválva a belgákkal.Bizony,nem a britek,vagy a franciák,hanem a kis Hollandia és Belgium,és nem csak a saját katonáiknak,hanem a brit,lengyel,román,stb katonáknak is."

 

Én mondjuk nem konkrétan Afganisztánra gondoltam, hanem globálisan. Tehát úgy, hogy kb. a britek és a franciák rendelkeznek olyan haderővel és logisztikával, hogy ha bárhol a világon bajba kerülnek a katonái, földön, vizen, levegőben, akkor akár csak felmerülhessen egyáltalán a probléma saját hatáskörben történő megoldása. Az összes többi díszes NATO tag bizony kénytelen lenne a jó öreg Samu bácsihoz fordulni segítségért. Nem vitatom, hogy ott Afganisztánban szépen helytállnak a hollandok, de képzelj el egy olyan scenariót, hogy a tálibok találnak a spájzban pár, még nem lejárt üzemidejű Stinger-t, amit a CIA szeretettel osztogatott arrafelé. És esetleg ezekkel meglesik és ledurrantják az éppen leszállni vagy felszállni készülő holland Falcon géppárt. Mi történik: a relatíve nagy gép- és emberveszteség miatt Hollandia gyászba borul, a védelmi miniszter nyilvánosan tökönszúrja magát, és valószínűleg ezután jóideig ódzkodni fognak bármilyen missziós részvételtől... És ugyanez, de amerikai Falconokkal: a Pentagon bedühödik, és sz@rrá bombáztat mindent a környéken, lesz egy rövidke hír belőle az amerikai mainstream médiában, és másnap az amerikai légierő küld 2 újat a lelőtt gépek helyére. Mert "belefér", és küldhetnének akár huszat, vagy ötvenet is, ettől szuperhatalom...

 

"A sikertelen Lancerek Nagy-Britanniában ugyanolyan pontosan dobták a lézerbombáikat,mint a brit Tornadók..."

 

Az átalakított kb. 100 gépből eddig 16 zuhant le, majdnem minden ötödik. Ebből négy vagy öt esetben a pilóta is megmakkant. Ez közel húsz százalékos veszteség békeidőben. Innentől kezdve kinemszarjale, hogy dobja a bombákat, ha a pilóták csak a katapultra szorított kézzel merik repülni?

 

"A sikertelen L-159-eseket olcsón ideadták volna,ha odaadjuk az L-39 Albákat..."

 

Tudok erről a dologról, és ezt speciel én is sajnáltam, mert tényleg balfaszság volt visszautasítani. Ugyanakkor ettől még tény, hogy nem igazán kapkodnak érte a külföldi vevők, ami annál is inkább érdekes, mert egyrészt a szubszonikus gyakorló repülőgépek piaca szűkebb, mint a vadászgépeké, másrészt az L-39 Albatrost elég sok ország rendszeresítette anno...

Üdv:

 

 

Előzmény: Törölt nick (16015)