felvidek22 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 4154
kks !
Hát igen,de olyan biztos vagy benne hogy mindenki 1-től 1-ig elment???? Amúgy mi is meglepődtünk, mikor mondtak,hogy az egy török épület, ami összedőlt, mert csallóközig állitolag nem jöttek el a törökök. De a kivétel erősiti a szabályt alapon gondoltam egy probát megér hogy utánakérdezgetek a faluban. 70 körüli nénike és férje mondta, hogy az ő anyukája mesélte neki a következőt, aki Kőzségi hivatalban -(egykori faluház)- dolgozott.biztosan volt ott valami feljegyzés,onnan tudtatja. Mikor kivonultak a Törökök, akkor ez a család (csak ez az egy csalad volt a faluban) nem hagyta el az országot, és később kocsma szerűségű vigadót epitettek, és ebből éltek. Nem lehetetlen. Bár lehet hogy kitaláció,-gondoltam én. az 1900as években 2x felujitottak,aztan 1970től gazdátlanul állt. Beázott,és 2006ban dőlt éssze a tetőszerkezet,és a felső szint. Szóval ezek utan kértem engedélyt, hogy bemehessek,furdalt a kiváncsisag. lemásztam a pincébe,és az a jellegzetes ivelt boltozat mindenhol, furcsa tortaszelet alaku téglák, pecsét nélkül. Nagyon szép látvány.Boltives falak. De ami a legfurcsabb jel, azt ti is láthattátok. A törökökre volt jellemző az ivelés. Mint a kardjuk is. Nézzétek a 6-osnak és a 9-esnek a szárát. és a G betűt. Nameg az évszám. Szerintem ennyi véletlen egyben???? hát. szerintem van valami alapja amit a nénike mondott! Ha HB-Tatus eljön,és még meglesznek a romok,akkor megmutatom neki a pincét. Sőt a saját pincémbe is meghivom 1kis itókára. És nem csak HB-Tatust, bármelyikőtöket szivesen látom, ha erre jártok.

Kimeritő volt a válasz kks????
Előzmény: kks (4150)