Éva71 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 526

Szia!

 

Részben megpróbálok Neked válaszolni. A költőpénz sokmindentől függ, pl. hogy milyen ellátásformát választotok, ill. mi az a két fak. program. A szahara túra már eleve kb. 28.000,-Ft/fő, Tunisz ill. a többi egynapos program is kb. 12.000,-. Erre még azért kell egy pár forintot számolni a különböző borravalókra, tevegelésnél fényképekre, ebédnél az innivalóra stb. Ha all.incl ellátásra mentek, akkor az étkezésre, italra nem kell számolni, de félpanziónál az ital mindenképpen fizetős, és az ebéd is. Ha félpanzió esetében a szállodában, vagy étteremben esztek ebédet, akkor erre véleményem szerint kb. 2-3000,-Ft-ot számolhattok naponta. Tesco féleség szerintem nincs Tunéziában. Sok kis bolt van, és minden nagyobb városban, igy Sousse-ban és Monastirban is olyan nagyon élelmiszer bolt féle. Itt lehet friss péksütiket kapni, ásványvizet, üdítőt, édességeket, nassikat, konzerveket, vegyiárut és a nagyobb üzeletekben szeszesitalt is vásárolhatnak a turisták. Sousseban ezt az üzeletet Magasin General-nak hívják. Egyet tudok a központban, ha ott kérdezősködtök, akkor megmutatják hol van. Az idő szerintem kiskabátos, de ki lehet fogni ennél melegebb, de hűvös napokat is. Nekem csak április végi, illetve szeptember végi tapasztalatom van. Április végén sajnos nagyon rossz időt vogtunk ki, a pólóra sokszor fel kellett vennünk a farmer kabátot, de állítólag volt olyan, aki januárban napozott. Az időjárás.lap.hu oldalon több előrejelző, ill. visszatekintő helyet találsz (pl.Wundergrund).

Hirtelen ennyi, remélem tudtam segíteni.

 

Szia, Éva