kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 15750

Ciao kotasz!

    Öltözködési utasításom ugyan nincs, de félek hogy ez nem is fontos a mai haderőben. Van egy képeskönyvem, Victory in the Gulf, többször átnéztem, nem találtam benne egyetlen olyan képet sem ahol az amerikai katona E3-tól a négycsillagos tábornokig, ne az öltözködési utasításnak megfelelően lett volna öltözve. A magyar haderőben a tábornokok járnak elöl rossz példával az öltözködési extrák vonatkozásában.Egyszer az esedékes vezérkari főnök nálunk éjszakázott, mielőtt kiment volna Boszniába karácsonyi köszöntőt mondani a kintlévőknek. Akkor volt új a négyszínű tereptarka. A VKF biztosan női szabóval varratta a ruháját, mert a váll és az ujj átmeneténél az ujjon volt egy olyan buggyosítás, amitől az átmenet nem sima volt, hanem az ujj fél centivel magasabb volt, mint a váll. Ilyet csak női szabó képes produkálni.

     Javaslom hogy nézd át a Magyar Honvéd bármelyik számát, elképesztő figurákat fogsz találni, UWEX síszemüvegben, hokis térdvédőben, és a nélkülözhetetlen levágott ujjú rambó kesztyűben. A fiam szerződéses volt, meghívja időnként volt katonatársait, nálam az asztalon esetenként kint van a Magyar Honvéd aktuális száma, bele-bele lapozgatnak.Legutóbb például egymás hasát fogták a röhögéstől, amikor elolvasták a Magyar Honvéd 2006 december 1-i számában a 12-13 oldalon lévő cikket és meglátták az öt manöken képét. Sajnálom hogy nincs szkennerem, így nem tudom csatolni a képet.

 Gyula

Előzmény: dr_kotasz0831 (15747)