Adi001 Creative Commons License 2006.12.11 0 0 27352
"Azt még most se tudom, miért kellett világoskék meg sötétkék rúd, és miért pont olyan hosszú amilyen."
az kezdetben azért került feltüntetésre mert az R' rendszerben (a +x irányba fekvő zöld rúd megadott 300ekm es nyugalmi hosszán) igy elemzhető végig a 3 as koincidencia

"Ellenőriztem, a fény jó helyen találkozik a zöld rúd végével."
nem csak azon találkozás megy végbe jó helyen hanem az összes mivel eleve Ltrafós képletek számolják a feltüntetett értékeket (max én cseszhetem el)

"A gyorsítás hozta létre a példádban a relatív sebességet. A relatív sebesség természetesen befolyásolja, milyennek mérik az adott sebességgel mozgó rudat. Akkor is ilyen lenne, ha nem azt gyorsítom hanem a másikat, vagy mindkettőt félig stb."
egyetértünk (mivel épp az egyik pusztulátum határozza meg ezt

"Ez nem világos, hogy mi köze bármihez. A gyorsulást lehet belső méréssel érzékelni, az rendben van. De hogy jön ez ide, miért érdekes, mit akarsz vele alátámasztani?"
mivel ahogy az ierparadoxonnál egy helyről indulnak az ikrek mely "biztosítja" az adott öregedési állapotuk azonosságát (hacsak nem születésük utánn rögtön rakják űrhajóban mert ugya annak az lenne a cáfolata hogy nem egyhelyen születtek :D ) ugy az azonos nyugalmi hosszakkal rendelkező rudak (piros és zöld) egy rendszerben kerültek "legyártásra" arányuk 1/1 voltának igazolásra

"Nem értem, mit akarsz ezzel. Meg tudják mérni egymás hosszát, ki tudják számítani a sebességből meg a mért hosszból a nyugalmi hosszt. Na és?"
a mérésbe ne feledd hogy benne van az aszinkronitás és a dilatáció is
a koincidencia megállapításához nem kell aszinkronitás ill. dilatáció

"Hát ha szerinted lehet, mondd meg egész pontosan, hogyan kell következtetni... :-) Szerintem ugyanis nem lehet."

hajlamos vagyok arra hogy meggyőzz de had fordítsam ki a kérdésed :)
adj meg 2 olyan eltérő mozgásállapotváltozást (külön -külön) R -re és R' (tehát R -re adjunk meg 0 gyorsulást-t, R' re pedig a megadott gammához szükséges "maradékot" ez az egyik és legyen pl. R -re "-"/R' -re "+" 0,5c a másik eset) ahol a 3 -as koincidenciák ugyanazon értékeket adják eredményül

"Ezt meg magyarázd meg légy szíves, mit jelent. Még jobban örülnék, ha a szokásos kifejezéseket használnád, kevesebb lenne a félreértés."
néz a rajzot
1:(+x irányba haladó foton) és 2:(Rx = 900) hoz harmadikként 3:(R'x =300) egybeesés párosul
1:(-x irányba haladó foton) és 2:(Rx = -900) hoz harmadikként 3:(R'x = -2700) egybeesés párosul
de bármely köztes állapot is megadható

tehát pl. a feladat hogy meghatározzunk
"1:(-x irányba haladó foton) és 2:(Rx = -900) hoz harmadikként 3:(R'x = -2700) egybeesés párosul" -hoz egy
R nemgyorsult, csak R' gyorsult párosítástól eltérő gyorsítási értéket (persze továbbra is a megadott gammára)

bocs de megyek feküdni majd folytatjuk
(örülök hogy nem fulladtunk kudarcba beszélgetésünket illetően)
jóéjt mindenkinek!
Előzmény: mmormota (27348)