sypho Creative Commons License 2006.12.07 0 0 171
Sziasztok!

Szeretnék valamit kérdezni tőletek, ami lehet, hogy nagyon egyszerű kérdés lesz. Először is amiben jártas vagyok vagyok az abevont elektródás ívhegesztő, a lánghegesztés illetve a co hegesztés. Ez utóbbival hegesztettem a legtöbbet, és ebbe úgy áérzem, hogy eléggé jártas vagyok. Kb fél éve vettem egy komolyabb co hegesztőt a korábbi kis co-m helyett. Ez egy magyar gyártmány, de azon belül azt hiszem a csúcsmodell, egy 400A-es, négygörgős nagyon kulturált gép, és nekem tökéletesen működik. A célom az lenne hosszabb távon, hogy megtanuljak aluminium anyagokat is hegeszteni. Ehhez már beszereztem a Corgon és Argon gázt, illetve aluminium, alumg, alusi5-7, és még néhány egyéb huzalelektródát.

Most térnék rá a kérdésemre. Igaz az hogy Co géppel is lehet awit hegeszteni, oly módón, hogy egy adaptert csatlakotatunk a co hegesztőpisztoly gépoldali csatlakozójára, és arra csatlakoztatjuk az awi hegesztőpisztolyt? Vagy van valami ilyesmi megoldás? Végülis az áramot átadja, és az argon gázt is tudja adgolni a gépem, de kicsit azért furán hangzik nekem a dolog.

Előre is köszi a választ, és bocsi ha nagyon hülyén hangtzik a kérdésem.

Miklós