M.Zoli Creative Commons License 2006.11.29 0 0 6653

Üdv.

 

Benne lehet ez is. Teli Haboruhoz. Azt szerintem az Angolok sem gondoltak komolyan, hogy tudnak segiteni gyakorlatilag a Finneknek. Hiszen mindenki arra szamitott, hogy gyorsan lezajlik a buli. Inkabb azert imadkoztak, hogy a Finnek kitartsanak addig, amig ök partraszallnak Narvikban. Tehat a cel a Vaserc blokkolasa volt. Hogy ez hogyan? Telene a Boteni öböl altalaban be szokott fagyni, ekkor jön kepbe Narvik, mert arra kodorog a Golf aramlas ( lehet hogy ez csak a müveszneve, mert ott mar az eszak atlanti lenne? :))))) ). Onnantol kezdve, hogy ök ott vannak Narvikban, nem megy at semmi Nemetorszagba. A Norvegok esetleg panaszt nyujthatnak be. Es ne feledkezzünk el arrol sem, hogy a Finnek megsegitesere kidolgozott terv resze volt a Kattegat lezarasa tengeralattjaro blokaddal, illetve a hajozasi utvonalak elaknasitasa a Norveg partok menten. Ez biztosan segitette volna a Finneket ugye ?

 

Svedekhez. Fegyverek, ellatas, teli felszereles, 8000 önkentes. Hat szerintem ennel többet tenni anelkül, hogy nyiltan hadat üzennek a Szu-nak, nem nagyon lehet. A 8000 önkentes is szerintem nagyreszt hirtelen "leszerelt, szabadsagolt" katona lehetett.

Előzmény: Maotai (6649)