Stylist Creative Commons License 2006.11.19 0 0 14211

"Folytatva a sort, én még részt vettem honvédelmi oktatáson, sőt tartottam is fiatal hivatásosként....Miért nem lehet a NAT-ba beletenni egy kis honvédelmi ismereteket?"

 

Bizony, bizony, jó hogy mondod! Nekünk is volt a gimnáziumban honvédelmi ismeretek oktatás, ha jól rémlik akkor a 3. évfolyamon... És bizony komoly sikere volt köztünk, akkori gyerekek között, bár az elméleti oktatásnak kissé kevésbé, de aztán volt Honvédelmi Nap a Hűvösvölgyi Nagyréten, akadály versennyel, (mű)kézigránát dobással, oklevél-osztással, és 3 alkalommal kispuska lövészettel, amire valamilyen rejtélyes okból a BKV pincelőterében került sor... 

Bár ( önjelölt ) szociológusok szívesen gyártanak elméleteket a generációk közötti különbségekről, az én magánvéleményem az, hogy a mai, "Nintendós-G.I. Joe-s" gyerekek többsége is ugyanolyan gyerek, mint mi voltunk, nem jobbak, és nem is rosszabbak. ( Hogy nagyobb közöttük a deviancia hajlam, mint korábban: miért, a mai felnőttek között nem ugyanez a helyzet? ) Szóval, bár tudjátok, hogy a régi rendszert finoman szólva én sem sírom vissza, de egy mai "MHSZ"-nek, szigorúan ideológia nélkül, ma is lenne létjogosultsága, és pozitív visszacsatolása a szülők, és a gyerekek részéről egyaránt. És ezt hatásosabban lehetne összekötni a toborzással is, már ha egyáltalán van még erre szándék a HM részéről... :-((

Üdv:       

Előzmény: Blue_Sky_007 (14203)