Fido Dido Creative Commons License 2006.11.18 0 0 12925

:)

 

"Jó, hogy nem azt javasolod, hogy minden szobába programozható analóg termosztáttal vezérelt fűtést rakjanak?!"

 

Az írtam, hogy ha valaki programozni akar, akkor "érdemes egy bizonyos házmérettől/helyiséghasználattól főggően külön vezérelhető zónákra osztani a rendszert."

Tehát ez garzonnál fölösleges, egy nagy háznál viszonyt, ahol az élettér napszakonként jelentősen eltérhet, ott már hasznos lehet. Persze még mindig az az alapfelététel, hogy a user programozható vezérlést akarajon. Ha egy teljes rendszert veszünk figyelembe, akkor egy 150-200 nm-es ház fűtésrendszerének árához képest a zónaszelepek és termosztátok elenyésző összeget tesznek ki. 

 

Én a saját példámból vagyok kénytelen kiindulni. Nagy ház, néha fél vagy egész napokig nem használt házrészekkel, tervezett kandallóval, stb. Itt 3 zónára osztva a leggazdaságosabb a rendszer. Ez természetesen házméret és használat kérdése. Egy 50 négyzetméteres lakásnál bőven elég a termoszelepek mellé 1 termosztát, de az sem mindegy, hogy hová. :)

Előzmény: enginer (12924)