baly2u2000 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 45894

Sziasztok!

Már szétidegeltem magam, remélem valaki mond valami okosat (excluding Rakd vissza a régi rendszert).

A következő a gond:

Windows XP+SP1, flottul ment.

1.Winyó1 formáz

2. Win XP SP2 integrálva felrak

3. Több file-t (pl winamp és egyéb installok) crcsnek lát a másik winyón

4. Programok netről újra leszed, sokadjára már nem crcsek.

5. Letorrentelek valamit ami darabolva van (legyen mondjuk 47 db rarból álló tömörített állomány) akkor az alábbi van:

  • a fileok egy része az sfv alapján hibás, ezeket újra letöltöm. Sfv ellenőrzés ismét, minden OK. Legalábbis szerinte.
  • total commanderrel próbálom kicsomagolni, de aszongya "Broken archive"
    Winrarral próbálom kicsomizni, de ő is azt mondja, hogy sérült. Ha nyomok egy test-et, akkor kiírja hogy mik sérültek (ők az sfv alapján jók ám). Ezeket, csak ezeket, leszedem megint. Retry. Most más fájlok sérültek, olyanok amiknek eddig nem volt baja szerinte.
  • Parancssoros rar progi. szerinte is broken az archive, de volt már 1x olyan, hogy a winrar nem vitte, neki meg sikerült.
    WinACE,WinZip semmit se tud kezdeni vele mert szerintük is sérült.

Kaptam egy tippet, hogy lehet memóriagond (akkor ez miért nem jelentkezett SP1 alatt?!). Lefuttattam egy "memtest"-et, szerinte semmi baja a memóriának, minden pattern szépen végigment.

Egyszer eljátszottam már ezt SP2vel de gondoltam hátha valami ergya változatom van. Format C:, Win+sp1 felrak, minden ment, semmi se volt CRC-s. Most, fél évvel később, hogy szermányoltam egy másik verziót megint előjött ugyanaz a probléma.

Ötletek? Még van egy ghostolt SP1-es rendszerem de már kiváncsi vagyok, hogy mi a fene lehet a gond az espákettőmmel.