ÖregMackó Creative Commons License 2006.11.16 0 0 25025

Sziasztok!

 

Csodálatos élményem volt. Hazafelé Érdre az M1-M7 közös szakaszán átsorolás közben elszakadt a gázbovdenem. Beesett a pedál és a motor leállt alapjáratra. Üresbe tettem és kimenekültem a leállósávra. Hívtam egy kollégát akivel megállapítottuk, hogy az történt ami. Nosza semmi gond, Törökbálinton Renault szervíz még nyitva van, szépen fedezettel egyes - kettes alapjárattal átcsurogtam aztán ott közölte a pacák, hogy ő ilyent még nem javított ez elektronikus szabályzás és a bovden csak egy potit teker, de nem ismeri, nem mer hozzá nyúlni. Vérnyomás kezdett emelkedni. Autót otthagytam, barátom átvitt budaörsi út Baum-hoz. Sajnos alkatrész nincs, csak rendelésre, de pénteken nem tudják már vállalni, mert sok ügyfél jelentkezett már be. Egyébként a bovden 41xx + Áfa, mukadíj 7-8 ezer Ft. Vissza Törökbálintra és szépen az M7-esen leállósávon kettes alapjárattal hazacsurogtam kb 1 óra alatt. Otthon aztán nekiálltam és addig fúrtam-faragtam amíg egy 160 Ft-os bicikli fékbovden beleaplikálásával megcsináltam a kocsit. Tehát minden jó, ha a vége jó. De: ajánlom minden dci-snek hogy hajoljon be a gázpedálhoz ellenőrizze a bovden állapotát mert egyszerűen a konstrukció olyan, hogy a ki be húzogatástól kirojtosodik a bovden és mindenki egy ketyegő pokolgépen ül, valószínűleg nekem sem egyszerre szakadt el a több szál, hanem már korábban megelőzhető lett volna a mai kalandom. Szerencsére nem végződött rosszul. Hanem mennyi állatkert közlekedik az utakon az félelmetes. Hiába megyek félig az árokban elakadásjelzővel, sok barom nem is érti hogy mehetek ilyen lassan és nem állja meg, hogy odaszóljon vagy a dudát, fénykürtöt nyomogassa, mintha nem lenne elég az a baj, amivel küszködik az ember még ezekre a barmokra is figyelni kell.

Bocs ha hosszú voltam, de gondolom sikerült ecsetelnem a problémát és minden érintett vet egy pillantást a gázbovdenre. Belül a pedálnál ahol kibújik a tokból a sodrony ott szakad el és szerencsétlenebb vége is lehet a dolognak egy előzés közben padlógáznal.

 

Mindenkinek minden jót

 

 

ilyen rojtosra szakadt

 

 

ÖregMackó