Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 45824

Végül csak megtaláltam az opciót a mostani TC-ben is.

 

Tehát ennek örömére, amiért 2 topikban is feltetted a kérdést, így most én is kénytelen vagyok helyesbíteni magam 2 topikban is.

 

1 óra eltérés figyelmen kívül hagyása 

 

Ezzel a kapcsolóval arra utasíthatjuk a "Könyvtárszinkronizálás" és egyéb összehasonlító funkciókat, hogy ha két fájl dátuma között pontosan 1 óra különbség van, ezt ne vegyék időkülönbségnek. Miért? Windows NT, 2000 vagy XP esetén kétféle fájlrendszert lehet használni: FAT32 vagy NTFS. A FAT32 a fájlok helyi idejét, az NTFS rendszer a fájlok GMT idejét használja. Amikor a nyári időszámításról átállunk téli, azaz normál időszámításra, a FAT32 rendszerben nem változnak a fájlok dátumai, viszont az NTFS formátumú meghajtókon az idők 1 órával megváltoznak, mivel az időzóna is megváltozik 1 órával a GMT időhöz képest. Ennek az a következménye, hogy az átállás előtt még azonos idővel rendelkező FAT32 és NTFS fájlok között egyik pillanatról a másikra 1 óra eltérés lesz. Ennek a funkciónak a segítségével megoldható, hogy az ilyen "különböző" fájlok mégis azonosnak mutatkozzanak.

Előzmény: Törölt nick (45821)