jobbhorog Creative Commons License 2006.11.12 0 0 45756

Segítségre lenne szükségem, előre is köszi annak, aki válaszol.

Elég dilettáns ''rendszergazda'' vagyok... Vettem egy notebookot sulinetben és gondolta, csinálok egy otthoni hálózatot két gépből és egy internetből. Fix IP-címes rádiós internet előfizetésem van (kb 384/128-kb-os sebesség). A modem és a régi gép közé betettem egy SMC wireless routert. Elvégeztem a hasznáűlati útmutatóban előírt beállításokat. A notebook minden további nélkül tudott az internetre csatlakozni, miután beÍrtam a router beállításai közé a szolgáltatótól kapott IP-címet. A router DHCP-vel ad IP-címeket a számítógépeknek. Utána az otthoni hálózatok varázslóval konfiguráltam. Létrehoztam a munkacsoportot. Mint mondtam, az internet mindkét gépen pompásan működik.
Egyetlen probléma az, hogy nem látja egymást a két gép. Illetve a régi gép látja a hálózaton a notebook nevét, ha a ''munkacsoprt számítógépeinek megjelenítése'' menüpontra kattintok, de azt nem éri el , a notebook viszont egyáltalán nem tud belépni ebbe a menüpontba. A hibaüzenet a következő: Homenet (ez a munkacsoport neve) nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy megtudja, van-e hozzáférési joga. A munkacsoport kiszolgálóinak listája jelenleg nem érhető el.
Kinek van erre ötlete?

Köszönöm a választ!

Mindkét gépen WINDOWS XP van...