ArroW Creative Commons License 2006.11.10 0 0 12152
A Renova Star 24kW-os. (A Renova Mini ami 12kW) Egeszen pontosan a hasznos hoteljesitmenye (termeszetesen tud modulalni) 8,5kW - 23,6 kW. A jelenseget mar paran leirtuk (es szenvedunk is tole..), MZperYpsz el is magyarazta miert. Semmi baja a kazanodnak, csak sok a legkisebb (8,5kW) is a mostani kulso homerseklet mellett. Amit nem irtal le, mi a beallitott ket hofok a termosztaton, ha tul nagy a hofoklepcso, azt mire felfuti konnyen beleszalad a kapcsolgatosdiba. Ha olyankor is kapcsolgat, mikor az 1fokot kell felfutenie (termosztat ki-be kapcsolasi hom. kozotti dT), akkor nem szoltam. Nalam hasonlo problemara egyelore bevallni latszik egy komolyabb, nem ket pont szabalyzasu termosztat. A napi 4m3 ilyen idoben amugy nagyon is jo ertek, nalam, bar mar megbeszeltuk, hogy a rendszerem minden csak nem iskolapelda :) 5-6m3 elmegy ilyen idoben. (58nm, emeletenkent 2 lakas -> 3 hideg fal, ebbol a leghosszabb E-i tajolasu tuzfal, 4. fal a futetlen lepcsohaz fele, felettem padlaster, szigeteles ohne, viszont iden mar vegre laknak az alattam levo lakasba, bar nem futik szet magukat..)
Irtad hogy vannak thermofejek is, ugye a szobatermosztatos helyisegben levo radiatorokon nincs..?
A lassan melegedo radiator temaja. Mit lehet tudni a rendszerrol, vannak osztok, gyujtok a kazan alatt, kornyeken? Vagy korvezetekes? Esetleg egycsoves a rendszer? Az egyoldalon megtaplalt kazanok ket csonkja kozott van egy osszekoto csoszakasz? (bar az hogy az a radiator atlosan van bekotve nem ezt valoszinusiti, hacsak nem az az adott ag utolso radiatora) esetleg ugy lehetne segiteni, hogyha beallitana valaki a futesrendszert, gondolok itt a radiatorok torloinak elobeallitasara, gondolom egyszeruen nem jut eleg meleg viz abba a radiatorba. En erzessel zarnek a legeloszor melegedo radiator(ok) torlojan (negyed-fel fordulatokrol van szo! illetve ha van oszto-gyujto akkor ott.), el kell osztani a tomegaramot, de mar a thermofejek normalis ertekre allitasa is segithet, mert amikor elkezdenek zarni a gyorsabban melegedo helyisegekben, egyre tobb viz jut a lassan melegedo radiatorba, igy akkor mar az is gyorsan atmelegszik (hacsak kozben le nem lovi magat a kazan a futoviz tulmelegedese miatt..), de az igazi az lenne, ha mindegyik radi egyszerre melegedne.
Előzmény: yby (12137)