arpapa Creative Commons License 2006.11.10 0 0 14055

elnézést, hogy hosszú leszek, ezt már leírtam egy másik topicban !!

árpapa

...........................................................................................................................

nos barátaim ilyen volt a hangulat abban az időben.

ott hagytam abba, a Beöthy államtitkár megnézte a halott rakétadandárt, és egy rögtönzött beszédben ígért modern új rakétát.

nem csapott be bennünk, lett rakétánk, igaz nem modern, valamivel kisebb, de reaktív: a Katyúsa

mégegyszer a dátumokrol: 1990 november 15: rakéta leszerelés bejentése

előtte 1990 áprilisban a keszthelyi álláskörletben vegyes rakétadandár rendszerbe állító gyakorlat, / ott találkoztam utoljára a Deák tábornokkal, akkor vezérörnagy volt, megdícsért bennünk, szépen dolgoztunk/

-  ha jól belegondolunk, ez guiness rekord, hiszen hat hónapon belül két átszervezést élt meg a dandár

az átszervezésről.

a rakétákat 1991 március 15-én vittük Nyírtelekre, a nemzeti ünnepen, leponyvázva, alakmásítva, mint a Szovjetunióba és diszszemlékre szoktuk.

- novembertől- februárig vegetálás, az állománytáblára várás, mert NEM VOLT, februárra készült el.

- na aztán elkészült, a............... senkinek nem mondott semmit, gyakorlatilag egyedül csinálta az egészet.

1991 február 6

- az ....... örnagy (?) / a neveket ezentul kiírom, hozzátartoztak a 1480-hoz /

vezetésével készültünk a másnapi felcsúti útra, leadni a hajtóanyagot és oxidáló anyagot, elég hoszú menetoszlop lettünk kb 50 gépkocsival.

- megkezdődtek közben az elbeszélgetések, új beosztások felajánlása, itt jegyzem meg ötödszörre kaptam beosztást.

aznap este a naplómba szószerint leírtam az első elbeszélgetést.

a bizottság tagjai voltak: ........................................................ parancsnoki épület emeletén, a nagyteremben

------------------------------------------------------------------------------------------------------

napló idézet:  "emlékezetből, 18 óra 50'. 1991. 02. 06

-Ma 8 óra 30-kor hivattak bennünk elbeszélgetésre 

- 9 óra 30-kor került rá sor, elötte jól elvoltunk, ......................................... Közben kávéztunk,

 nem sorrendben behívás, ..... hívták, utánna Én!!!

- ezredes úr ...... hadnagy jelentkezem

-foglaljon helyet Árpi! üdvözlöm Árpi

- erőt egészséget!

-Árpi nem tudok magának beosztást felajánlani!

- ez azt jelenti, hogy vége a katonai pályfutásomnak?

- nem tudok beosztást felajánlani

-mit mondjak az asszonynak, hogy neveljem fel a gyerekeim?

-nem tudok beosztást felajánlani!

-ezek szerint aki öt hónapja van itt, annak biztosabb a beosztása mint nekem, aki 15 éve vagyok itt?

-nem tudok beosztást felajánlani!

-Ezzel mindennek vége? mehetek civilbe? ennyit számít 15 év? ( közben felálltam, már az ajtóban voltam, az félig nyitva)- ezredes úr, nagyon jól tudja, hogy Én bármilyen beosztást elfogadnák, csak nek kelljen elkerülnöm az alakulattól

- Hagyjuk a megjegyzéseket.

-elnézést, kérek engedélyt távozni

kint a folyosón: ........- Mi van Árpi?  Semmi. Lapát!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------- 

második elbeszélgetés:

- nagy valószínűséggel nem tudok beosztást felajánlani, esetleg a Kinizsi Pál laktanyában

 

és ekkor derült ki, nem tudták, hogy tüzér vagyok!!

másnap harmadik elbeszélgetés: felajánlották, legyek sznar hanglokátoros, elfogadtam. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

jött a nagy elbeszélgetés, Gyuricza altábornagy vezetésével, a fogadó teremben, sajnos a dátumra nem emlékszem.

felkészültem a sznarból, a Kápáti Béla bácsi adott egyetemi tankönyveket lokátorokról, korrepetáltam nála, de egy kukkot sem értettem belőle, ha műtősnövérnek ajánlanak, azt is elfogadtam volna.

-a Gyuricza altábornagy egy uriember, kérdezte mit tudok a lokátorról. humorosra vettem a figurát, és azt mondtam: - nem sokat tudok róla, de akik már dolgoztak vele azt ajánlották, ne álljak eléje ha nem akarok impotens lenni. de ez már nem érdekel engem, mert van két gyerekem.

- összesúgott a -..............val, és kiküldtek, később visszahívtak és azt mondták, holnap egy másik beosztást fognak felajánlani, nyugodjak meg nem olyant, amitől impotens lehetek.

- azt hiszem nálam boldogabb ember nem volt akkor!

 

másnap:

felfokozott állapotban mentem az elbeszélgetésre, ez volt az ötödik.

a Gyuricza altábornagy nem volt ott,

helyette a Sebestyén ezredes.

 

és most figyelj .............., és mindenki aki valaha olvassa a soraimat, ekkortól vagyok más ember: idézet az egykori naplómból.

"...... amikor a személyi elbeszélgetés során a Sebestyén ezredes, aki akkor látott életében először, és megítélt, ítéletet mondott rólam:- hogy itt modern tisztképzés lesz, felejtsem a multat, sokat müvelődjek és olvassak- akkor fogadalmat tettem magamnak: Ez volt az utolsó alkalom, hogy életemben megalázhatnak!

hátra lévő életemben a meghatározó, a tisztesség, őszinteség és becsület.

Soha nem akarok olyan helyzetbe kerülni, hogy önmagammal ne merjek szembenézni.

mindig kimondom amit érzek és gondolok. most azt: nem jó katonának lenni, elvégzem a munkám, de szégyellem magamat a tehetetlenség miatt, hogy nem hagyhatom abba........."  

 

Senkire nem haragszom a volt rakétások közül, a ..........val is kezet fogok és beszélgetünk. mindenki végzi a dolgát, nincs olyan ember akivel ne fognák kezet, minden tisztre, tábornokra, tiszthelyettesre, sorkatonára szeretettel gondolok.

 

Ott akkor a Sebestyén ezredes, mikor mondta a monológját, lüktetett a fejem, zúgott a fülem, az asztalt akartam ráborítani, üvölteni szerettem volna, de nem tettem. a világegyetemre gondoltam, a végtelenségre, az időre és anyagra, a tekintetem belevájtam a szemébe, de nem voltam ott.

aztán vége lett, a felderítő szakaszparancsnoki beosztást kaptam.

 

azóta tudom, mindig vannak olyan emberek, akiknek lényeges, hogy nyalható segg legyen a közelében

ki volt az a Sebestyén ezredes, máig nem tudom.

.............................................................................................................................

hát ennyit, egy átszervezésről, még mindig fáj!!!!!

árpapa

 

Előzmény: Volt tüzér (14053)