yby Creative Commons License 2006.11.10 0 0 12137
A másik problémám a kazánnal van:SD Renova Star turbo kazán. A termosztát digitális, Computherm márkájú. Vannak termofejek is (így kaptuk) de jelenleg mind teljesen nyitott álllásban (5-ös fokozaton)
Hát először is: a fűtőtestekben keringő víz hőmérsékletét tudom szabályozni, de csak egy 0-tól 5-ig számozott gomb elforgatásával. A szerelő a 3-as vagy 4-es fokozatot ajánlotta. Hármasnál kb. 65-70 fokig megy fel a mutató. Ilyenkor a gond a következő. A termosztát bekapcsolja a kazánt, megy szépen kb 15- 20 percig, majd (gondolom, mikor a víz már elég meleg) elkezd kapcsolgatni ki és be, akár perces gyakorisággal is, míg végül a termosztát le nem állítja. Ez normális így??? 4-esen tovább fűt ki-bekapcsolás nélkül, de itt is elérkezik az az idő, mikor igen, és a 75fok körüli hőmérsékletet ilyenkor én egy kicsit sokallom. Mi lenne a megoldás?
A lángnak mekkoránek illik lennie? Én egyenletesen nagynak és intenzívnek látom.
Jó ez így?
Előre is köszönöm a tanácsokat, és bocs, ha ostobák a kérdése, konvektor után nem könnyű megszokni ezt a kazánosdit.