ArroW Creative Commons License 2006.11.09 0 0 12123
Szerintem energiatakarekosabb nem lesz igy (a tarolo hovesztesege futi a furdoszobat, nyaron pl. tok feleslegesen..) csak komfortosabb. Egyebkent ha lenne ra helyem a furdoben en megcsinalnam, idegesit mikor csak egy nehany mp-es kezmosas erejeig nyitom meg a melegvizet, es arra is beindul a kazan, holott mire erdemben tudna melegvizet produkalni mar reg el is zartam a csapot.. Az atfolyos masik nagy atka, a homerseklet ingadozasa az elkerul, ennyire azert mar okos ez a kazan. Nagyon jol tartja a melegviz hofokat, ennek erdekeben kepes akar kapcsolgatos uzemmodra is nyaron, zuhanyzaskor. :)

Mas.

Felszereltem a CM907-et (lebukott a festo, a termosztat alatt natur szinu a fureszporos tapeta, anno csak korbefestette..), beallitottam a leirasnak megfeleloen (az ontanulast is), azota csak lesek, olyan mintha nem igazan erdekelne a termosztatot hany fok is van, 22 Cfokra allitottam a 16:40-23:00 idoszakra, lattam olyat, hogy 22,0-nel bekapcsolt, de olyat is, hogy 21,5-nel esze agaban sem volt futeni :)
Volt hogy 21,5-nel szepen bekapcsolt, futott ~2percig, aztan lelotte a kazant, 1-2 perc mulva 22,0-re ment a homerseklet, gondolatban megdicsertem, hogy belelkalkulalta a tullendulast is, erre eltelt 10-15 perc, es megint gyujtott egyet, holott meg 22,0 volt a kijelzon.. :)
Mindentol fuggetlenul viszont tullendulest nem tapasztaltam (legalabbis a beallitotton valo tullendulest) es hiaba nem ertem mit csinal, akkor is 21,5 es 22,0 kozott tartja a homersekletet, es folyamatosan melegek a radiatorok, ha nem is teljes feluletukon.. Eddig tetszik. :)
Viszont az alapbeallitas, az orankenti 6 kapcsolas azt valoszinusiti, hogy nem olyan nagy baj az, ha surubben kapcsol. (persze az se morse uzemmod..) :) Majd kiderul a komfort mellett takarekosabb-e mint a regi ket pont szabalyzasu.
Előzmény: farriss (12120)