Pisti31 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 267
Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, ami valószínűleg sokakat érint. Késő ősszel és télen, amikor a szobai belső hőmérséklet jóval magasabb, mint a kinti, az ablakaim és teraszajtó belső oldalán pára csapódik le. Minél hidegebb van kinn, annál több pára és víz gyűlik meg az ablakoknál, ami sokszor lefolyik a parkettára. Mivel az én ablakaimba nincs gyárilag résszellőző beépítve, szeretném utólag beépíttetni. Végignéztem az ezzel foglalkozó cégek honlapjait is és már csak egy kérdésem maradt hátra. Azt tudom, hogy a legmaximálisabb eredményt a páraelvezetésben akkor érhető, ha az ablakokra szerelt légbeeresztők mellett egy légelvezető is beépítésre kerülne, így folyamatos lenne a levegő frissítése. Viszont mivel ez az egész nem túl olcsó mulatság, így arra gondoltam, hogy talán elég lenne, ha csak résszellőzőket szereltetnék fel az ablakokra. Kérdésem az, hogy van-e valaki, aki szintén csak résszellőzőket szereltetett fel utólag és milyen tapasztalatai vannak, sikerült-e a páralecsapódási problémát minimalizálni?

Köszi a válaszokat.

Pisti