Andrew31 Creative Commons License 2006.10.31 0 0 11751
Akkor én bűnbe esek mert a lakás 60 nm-es!

Nekem egy 110 Le-s kocsim van.Bőven elég lett volna egy 80 Le-s is, de előzésnél nem panaszkodom! :)))

Komolyra fordítva a szót nekem elmagyarázta a gázszerelő, hogy nem a fűtésre kell a relative nagy teljesítmény. Egy kb.60-70 nm-es lakás fűtésére bőségesen elegendő 9-10 kw fűtőteljesítmény is.Viszont ami nagy energiát és teljesítmény igényel az pontosan a használati melegvíz előállítás. Na erre (nem kell, hanem nem baj ha van) a 24 kw.

Tehát amikor a kazánunk használati melegvizet állít elő akkor (kevés kivételtől eltekintve) maximális teljesítményen dolgozik, hiszen 16-22 fokos vízből kell 45-60 fokos vizet gyártani.

Egyébként pedig azért tárolótartályos mert,
„"Nálunk az SD thema classic F24E átfolyós kombi is kb. 17-18 sec után ad meleg vizet, de ezzel semmi bajunk nincs."

Nem ez az átfolyósok valódi hibája, hanem az, hogy
- sokkal többet fogyasztanak, mivel melegvízigény esetén teljes gőzzel dolgoznak
- egyszerre egy fogyasztót tudnak ellátni
- elzárás-újranyitás után nem tudnak változatlan hőmérsékletű melegvizet adni.
Mindezek a problémák egy melegvíztárolóssal megoldhatóak.”
Amikor 17 millió Ft-ért 20 éves hitelt vállalva lakást veszek, nem fogok szarrágóskodni 100 ezer Ft-on, ennyivel lenne olcsóbb ugyanis egy turbo-parapetes kombi átfolyós kazán. Nekem megér ez a komfort egy új lakásnál ennyi pluszkiadást. Majd meghúzom máshol.
Előzmény: MZ/Y (11747)