TEE Creative Commons License 2006.10.22 0 0 11635

Sziasztok!

Megosztanék némi tapasztalatot az eddig két fűtési idényt szolgált Termomax Öv N3VE kazánunkról. A kezdetek egész jól indultak, a kazán tette a dolgát. Három hónap után azonban egyik hajnalban arra ébredtünk, hogy hideg van a házban. Kimentem a kazánhelyiségbe, a kazán nem fűtött, a hibajelző viszont jelzett. A resetgomb megnyomására elindult a fútés. Ezt eljátszottuk pár napig, aztán szerelőt hívtunk. Kiderült, hogy a lángterelő szó szerint elégett benne (3 hónap üzem után!). Ki lett cserélve, a szerelő megnyugtatott, hogy egy újabb fajtát rakott bele. Ennek némileg ellentmondott a tény, hogy azt a darabot rá egy évre újra cserélni kellett! :-( Ma újra hidegre ébredtünk. Ezúttal a resetgomb megnyomása nem segített. Próbáltam ki-be kapcsolni, de hiába. Már rutinosan kaptam le az előlapját(*) és bekapcsoltam. Nem hittem a szememnek: a szikra az égéstéren kívül, a kábelcsatlakozásnál vidáman ugrált át az érzékelő 6-7mm-re lévő rézcsövecskéjére! :-/ Közelebbről megnézve a jelenséget, a csatlakozó gyárilag ugyan le volt szigetelve, de az átlásztó műanyag cső cafatokban lógott rajta! Valószínűleg nem bírta azt a kis meleget, ami érte... Raktam rá vastagabb műanyag csövecskét, a biztonság kedvéért az érzékelőre is. A 90 fokban meghajlított csatlakozó visszahajításkor eltört, ezért egy szermes saruval helyettesítettem, ami így távolabb is került az érzékelőtől. Bekapcsolás után rögtön beröffent a kazán! :-) Azért a lángterelő jelenlegi állapotára kiváncsi lennék...

Másnak is ajánlom, hogy ezt a szigetelést minden idényben ellenőrizze vagy erősítse meg!

 

(*) Ugyan nem nagy a csőhálózat, de engem zavart az utánkeringetés hiánya, ezért építettem egy 5 perces késleltető áramkört.