koda31 Creative Commons License 2006.10.15 0 0 17671

Kedves Segítők!

 

Előszőr is elnézést a hosszú levélért!

 

19. hetemet töltő, veszélyeztetett kismama vagyok. (5 hetesen műtét, mert azt hitték méhenkívüli terhesség.....utána vérezgetések 13,14,16 hetesen, többször is, kórházi kezelés......12 hetes koromig szóba sem álltak velem az xy miskolci kórházban, szó szerit azt mondták, ha elindult a vetélés, akkor menjek be a kórházba. Kórházat váltottam 13 hetesen. Onnantól kezdődtek a vérezgetések)

Inentől kezdve az új kórházban Uh-on több orvos is nézett, általában hetente, de a vérzés okát nem sikerült kideríteni.

Most hétvégén is  a kórházban kötöttem ki.

Vizsgálati eredmény:

C: 3000, cervixből vérzés kizárható.

A külső méhszáj vérzékeny, vérbő, gyulladt.

 

 A vattapamacs, amivel megdörzsölték, csupa vér volt, még ma is van egy kevés véres nyák. Ráadásul fájdalmas is volt.

Az mondták, ez terhességben előfordul, mert a méhszáj vérbő, érzékenyebb. Gyógyszert, kúpot nem kaptam rá.

 

A kérdeésem a következőre vonatkozna:

 

- Itthon jututt viszont eszembe, hogy a gyulladt méhszájnak nem okozott -e további kárt, hogy a felszínét megdörzsölték és emiatt vérzett. A vizsgálattal nem okoztak kárt?
Konkrátan attól félek, hogy a gyulladás nehogy nagyobb legyen a dörzsölgetés, vérzés miatt és emiatt az eddig jó méhszáj elkezdjen kinyílni. Annyi bajom volt már, ez nem hiányozna.....

Kell -e kezelni, menjek -e vissza az orvoshoz gyógyszerért? (A citológia P:2 )

- Továbbá ma is érzem szinte a méhszájfájdalamt, elég kellemetlen. Ez lehet a vizsgálattól?

- Hogy lehet elkerülni a fertőzéseket, gyulladásokat méh, hüvely felé?

(házaséletet pontosan a fogamzás óta nem élünk, semmilyen formában, a tisztálkodásra ügyelek, ha csak tehetem pihenek, fekszem)

 

 Továbbá csináltak egy uh-ot is. Hüvelyi uh is volt, megnézték a lepényt, a szerkezetét, valami áramlás szerűt is nézet a lepényben, mert a gépen piros-kék lüktető pontokat láttam a lepény felszínén. Aztán sokáig méregetett az ügyeletes orvos valamit, majd ezt a diagnózist kaptam:

"placenta previa marginalis".

Erre kíméletet (minden értelemben), pihenést javasolt. Csak azt nem értette az orvos, hogy eddig miért nem vették észre a rengeted uh során....Szerinte a korábbi vérzéseket is okozhatta ez. ( a mostani egyértelműen a vérzékeny méhszáj okozta. ) 

 

 Nagyon köszönöm tanácsaitokat, mert most eléggé tanácstalan lettem. Tisztelettel: Aggódó kismama, Timi