figusa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14688

Ugyan nem szoktam írni nektek de ez az üzemanyagdolog elég érdekes.

A munkámból adódóan nagyon sok fuvarozó céggel találkozom naponta.

Az üzemanyag meg a "szemét tolvaj sofőr, ezeknek semmi sem elég" szinte minden esetben előjön minden cégtulajdonosnál.Egy ideje már kezdem ezt a hozzáállást rohadtul unni, ugyanis álltalában akikkel találkozom (tisztelet a kivételnek) maguk is sofőrként kezdték ügyeskedtek helyezkedtek és ilyen-olyan módon törtek fel.

Tehát semmilyen szempotból nem jobbak, sőt sok esetben rosszabbak mint a sofőrök nagy átlaga!Ismernek minden trükköt a gázolajozásra, és minden másra is, és mit gondoltok vajon miért?

Egyébként olyan rendszer nem létezik ami leállítja a motort.Illetve van, de ez a világ legfelelőtlenebb dolga ha vki ilyet szereltet be.Egy cégről biztosan tudok, a Nyírtrans autóiban van ilyesmi.De Gyuri bácsié nem ilyen, az csak egy NitSat alapokra épített csökevény.

Nagy álltalánosságban az üa lenyúlások a billencseseknél vannak jelen.

Nehezen behatárolható norma (eső volt ragadt a föld azért evett 50 litert stb)

Szedett-vetett társaság

Valóban nem túl csábító fizetések

Van olyan partnerem akinek 100 autójára csak szerény becslései szerint évi 70 milliós kárt okoznak az ilyen lopásokkal.

De ide lehet sorolni a mart aszfalt eladást, a mixerben maradt cuccot, és millió más dolgot is ez kimeríthetetlen.

Én azt állítom hogy nem minden sofőr tolvaj!

De sok esetben az üzemanyaglopásra maga a tulaj ösztönöz!!Ez egy burkolt fizetési plusz.

Tegyük fel van 10 sofőrje, mondjuk nemzetközisek.Átlag mai nemzetközis fizu 300-350 ezer forint (aki ezalatt elmegy az megérdemli a hülyeségét)

Tulajdonosunk azt mondja Ő nem ad annyit csak mondjuk 250-et.

A 10 sofőrből kb 3 az aki hozzálopja a különbséget, a többi meg nyitott szemmel alszik bagóért az utakon.

Most akkor ki is jár jól?

Tudja az emberünk hogy van aki meglopja, de ugye Ő úgyis nagyker áron veszi, áfát igényel stb.

Sokkal kissebb veszteség mint a magasabb fizetés után plusz járulékot fizetni, és az ezzel járó macera.

Ezért sokan nem csinálják azt amit itt vki előttem szólt (ami a legjobb megoldás) hogy a megtakarítást megveszi a tulaj annyiért mint amennyiért el lehet adni.

(ilyen pl a Várfalvi Debrecenben)

A különféle GPS-eket meg átfolyásmérőket meg szondákat meg úgy lehet átverni hogy a kutya sem mondja meg most kivettem- e belőlle vagy sem.

Huh.

Bocs ha hosszú volt, lehet kérdezni.

Jó utat!