kívül a magyarázat Creative Commons License 2006.10.08 0 0 3286
                               S emberből emberbe szalad...

 

 

 

babarczyeszter válasz | megnéz | könyvjelző 2005.06.18 17:29:16 (592)

Üdv mindenkinek! 

Hát mégis majdnem-civil lett az elnök! Én a magam részéről örülök…

 

 

Állományjavító válasz | megnéz | könyvjelző 2005.06.18 17:39:22 (593)

Én is örültem neki. De sajnos, a választásának körülményei miatt nem lett volna szabad elfogadnia a megválasztását…

Előzmény: babarczyeszter (592)

 

 

babarczyeszter válasz | megnéz | könyvjelző 2005.06.18 18:07:59 (595)  

nem volt éppen elegáns történet, valóban. De Sólyom legitimitása ettől még nem csorbul… 

Mivel karakteres, erős személyiség, aki nehezen befolyásolható… 

Előzmény: Állományjavító (593)

 

 

babarczyeszter válasz | megnéz | könyvjelző 2005.06.18 22:18:49 (609)

… Abban is igazad van, hogy Sólyom bizonyos értelemben még úriember…

 

 

Index hírlap | megnéz | főoldal 2006. 10. 06. (002)

 

„Miért nem mondta el Sólyom az igazságot?”

 

 

Index hírlap | megnéz | főoldal 2006. 10. 06. (003)

 

„Szonda: a Sólyom-beszéd erősítette az indulatokat”

 

 

Konrád György index | nap | kelte 2006.10.05. reggel (mtv

 

„Butaságnak” nevezte a Napkeltében Konrád György Sólyom László vasárnap esti mondatait…

 

 

Révész Sándor Fri | deri | kusz 2006. 10. 06 21:19:42 (atv)

 

Aláírtam azt az ívet, amely Sólyom elnökké választását szorgalmazta, és ezt a mai napig nem bántam meg…

 

*

 

Ha nem, hát nem. Miközben persze Révész tudja, hogy Sólyom egyazon „állampárti bűn” okán Marjaival kezet fogott, míg a zsidó karvalyként ismert bankárral nem fogott kezet demonstratíve.

 

Révész tudja, hogy ma az ő neve is kordonvason lóg a Kossuth téren, és azt is tudja, hogy a köztársasági elnök a zsidók köztéri diszkriminációját mindmáig nem kommentálta (talán mert csupán kordonvasról van szó, nem lámpavasról). Sólyom nyilatkozott már a tévészékház szétdúlásának köztörvényes jellegéről, de a Kossuth téri zsidóüldözésről nem beszélt, illetve dehogynem, beszélt ő (s ezt még a nagyon korlátolt Konrád is észrevette, nehezményezte): a zsidólista-készítést az államelnök az „emberek egészséges erkölcsi érzéke bizonyítékának nevezte” (Index).

 

Révész pedig „a mai napig nem bánta meg”, hogy Sólyom mellett kampányolt annak idején. És még henceg is vele a hülyéje. Igaz, nem kérdezte tőle senki (Friderikusz másról faggatta), de azért elmondta, hadd hallják, lássák szerte az országban: ő nem tanul és nem felejt.

 

Hát akkor én erre mit mondjak? Megérdemli. Sőt. Egy klasszikus fordulattal élve: ennél többet is megérdemelne.

 

Ami pedig a lényeg: nagyjából ilyen emberek írják, szerkesztik a Népszabadságot és a Beszélőt. Plusz Babarczy Eszter. Bourbonok. Liberál-„értelmiség”. Történhet bármi a világban, mondhat a vakondok akármit, ők kitartanak originális baromságaik mellett. És mondom, még büszkék is rá. Hatalmas tudós-fejüket ingatva a kamerák előtt bizonygatják, hogy ők csak jól dönthetnek, mindig csak jól (mert erre vannak ők predesztinálva, a végleges, változhatatlan igazságra), s különösen akkor döntenek ők helyesen, amikor Hajós András-i fontosságtudatukban királycsinálóknak képzelik magukat (megszólalnak, vallanak, nyilatkoznak, aláírnak, fölszólítanak, olykor pedig butáznak, paranoidoznak… zömmel persze nagyobbnál nagyobb szamárságokat beszélve).

 

Ebben a paranoid országban.

 

 

 
Előzmény: kívül a magyarázat (3279)