Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2006.09.26 0 0 17480
Kedves coriella,

Az ép petevezetékem a vizsgálat szerint könnyen átjárható, csak kanyargós, hosszú.)

Okay, csak emlekezz arra, hogy akinek egyszer volt mehenkivulije, annak nagyobb az eselye
egy masodikra. Ugyhogy legyel ovatos.

Gabor
--------------------------
Kedves piszike,

Mi most szeretnénk babát vállalni,33 éves múltam.A kérdésem,hogy milyen vizsgálatot érdemes kérnem még terhesség előtt?(a toxoplasma megvan)

Menj el egy szuleszorvoshoz akinel majd szandekozol szulni, es hagyd hogy ő hatarozza el
hogy mi kell elore. Minden orvosnak mas a rutinja, es esetleg letesztelteted magad dolgokra
amit majd meg kell ismetelni.

Gabor
---------------------------
Kedves soulina,

Az elmúlt másfél évben egy komolyabb betegség miatt szteroid-kúrára fogtak. Előtte 8 évig szedtem Novynette-t, és most a gyógyulás után ismét szerettem volna fogamzásgátlót szedni. A nőgyógyászom ezt nem javasolta, ezért Nouvaring hüvelygyűrűt ajánlott. Vajon még tényleg korai lenne visszatérni a gyógyszerre, és vajon miben más egy a gyűrű, hiszen ez is csak hormonnal működik? Vagy esetleg ezt kell, hogy ajánlja, pénzt kap érte (persze ez lehet, hogy csak rosszindulat)? És egyébként mi a vélemény a megbízhatóságáról, mellékhatásairól?

Nem ertem, mert ha tablettat nem szedhetsz, a Nuvaring ugyanugy hormon alapon mukodik.

Amugy erdemes atterni, mert konnyebb hasznalni, nehezebb elfelejteni, alacsonyabb dozisu
mint akarmelyik tabletta (talan ezert ajanlotta az orvosod). Minden mas ami a Nuvaring-re
vonatkozik azonos akarmilyen alacsony dozisu fogamzasgatlo tablettara (megbizhatosag,
mellekhatas, stb.).

Gabor
---------------------------
Kedves yrb,

35 éves vagyok (1 gyerek) és már nagyon szeretnénk második babát. Az elmúlt két év éléggé sok gonddal járt, először meg kellet szakítani egy terhességet, mert kiderült, hogy van egy javítható szívproblémám. (Megplasztikázták a mitrális billenytűt.) A tavasszal elhalt egy terhességem, és most éppen a ciklus 11. napján vagyok. Ma kellett egy mellkasröntgent csinálnunk, nem volt tervezett dolog, csak két napja van egy ismeretlen eredetű, elég erős és kellemetlen mellkasi fájdalmam. Jól gondolom, hogy célszerű lenne kihagyni ezt a ciklust?

Erdemes. Nem a mellkasrontgen miatt, hanem amiatt hogy jobb otlet varni amig a mellkasi
fajdalmad oka tisztazodik (egy szivbeavatkozas utan plane).

Gabor