999mester Creative Commons License 2006.09.19 0 0 245

Sziasztok!

Örülök a válaszoknak. A műanyag hulladék elégetése valóban nem egy környezetvédelmi hőstett. Bár a Kossuth rádióban valami környezetvédelemmel kapcsolatos műsorban egy tudós ember (bocs, konkrétabbat nem tudok)nyilatkozott úgy, hogy tul. képpen ez is szénhidrogén ugyanúgy, mint az olaj, csak ugye hosszabb szénláncokból. Most én sem a pvc-re meg az autógumira gondolok, hanem azokra a kis átlátszó zacskókra, amit ha kell, ha nem, az orrunk alá dugnak pl a zöldségesnél, vagy a pékségekben. Igen, az olaj is szennyez, de ha elhozatok x kilométerről egy teherautó fát, annak a kibocsátott veszélyesanyag tartalma azért jócskán vetekszik az én egy évben elégetendő műanyagzacsi készletemmel. Persze a ha csak lehet, ne szennyezzünk elvvel én is maximálisan egyetértek. A papírral kapcsolatban nem végeztem hatástanulmányt, szerintem azért nem annyira borzalmas a helyzet, de helyt adok a szigorúbb véleményeknek, hiszen alapvetően én is a környezetemet védeném.

 A múltkori kérdésem lényege a présgépről szólt, amivel az apró elégetni valókból kisebb, sűrűbb bálát lehetne csinálni.

 

peter513

amire te gondolsz, az egy előkályhás rendszer, H.P. Ebert Fatüzelés c. könyvében tárgyalja.  Bővebb infokat, esetleg tervrajzot én is elfogadnék.