Volt tüzér Creative Commons License 2006.08.23 0 0 13112

Azt egyébként tényleg nem tudom, hogy a különféle szintű alakulatok mire tudják használni a térinformatikát. Én egyetlen helyen kerültem vele kapcsolatba, a Szárazföldi Parancsnokságon. Ott a közelmúlt átszervezései után egy szem emberből áll a térképész szolgálat (vagy mi a fene) aki éppen nem volt elragadtatva a dologtól. Hozzáteszem, nála láttam a DTA-50 2.0 verziót, ami kifejezetten szar volt, mert betegesen működött és valami 20 %-ot torzított függőleges irányban. Az egyik informatikus kolléga, aki ráadásul térinformatikus mérnök, az is csak széttárta a karját. Na most ha ott fent ilyen a hozzáállás, akkor milyen lehet a végrehajtóknál.

Egyébként a közelmúltban egy emlék jött elő. A honi légvédelemnél szolgáltam, és amikor egy új állásterületen el kellett készíteni a kismagasságú tűzlehetőség térképet, valami három hétig szenvedtem vele. Néhány fokonként terepmetszetet kellett készíteni, rá kellett vinni a 100 és 300 méteres repülési pályákat, bele kellett kalkulálni a Föld görbületét, majd mindezt egy térképre rávinni. Ezt egy jó GIS néhány perc alatt elkészítette volna. Ám akkor a maximum még csak a C64 volt.

Előzmény: Némedi László __ (13107)