Satinette Creative Commons License 2006.08.21 0 0 231

.............ühüm, 25-én... közben utánaolvastam ám...

 

Szóval: RODOSZ

 

Deni, mi szervezetten rendeztük a hajójegy foglalását, így nem volt más választás, 8-ra kint voltunk, 9-kor indult a katamarán, de nem indult, csak negyed 10-kor, és nem félóra volt az út, hanem egy,

szóval mire igazából Rodoszon voltunk, már fél 11 volt.

 

4-re kellett visszaérni, így igen sietősre vettük a figurát.

 

Láttuk, ez a városfal, nosza bementünk, ahol mindenki, volt is nagy tumultus, tömeg, boltok, mindenféle. Érdekes volt, látványos, szép, tetszett, a boltokat nem néztük, az máshol is van, száguldottunk tovább...

Láttuk a lovagok várát, a..... ne hari, szóval sok  mindent, amiről eddig írtam, múzeumot, sétányt, várat...

 

Mi csak mentünk, láttunk, fotóztunk, lihegtünk, de komolyan...

 

Megcéloztam egy Tourist infót, amikor azt megtaláltuk, már jobb volt,

lett térképünk, menetrendünk, minden, bár addigra már láttunk sok mindent,

 magunktól.

 

A liliputit (ez egy nyitott kisvonat) más országokból régről ismerem, lassú, de lehet fotózni róla:)

 

Erre beindultam, meg is találtuk a Nemzeti Színházat, sok várakozó emberrel, és köbö 15 perces késéssel érkezett meg a kisvonat,

emberek mint a csorda benyomultak.

Párom ügyes volt, ő nem elöl tülekedett, hanem megkerülte a kisvonatot, és hátul foglalt nekem is helyet.

Ez ronda dolog, de hát ez van.

Szemesnek áll a világ.

 

Aztán megint eltelt negyedóra azzal, hogy a kisvasút vezetője beszedte a pénzt, és kiszállított minden ülésről embereket, mert csak négyen lehet ülni, na, családok szálltak be gyerekekkel, négy helyre nyolcan...

tiszta gáz volt,

aztán volt, aki dollárral akart fizetni, mikor itt ugye euró van...

ebből is volt keveredés, nekünk meg fogyott az időnk... meg a türelmünk... nem értünk rá...

 

Aztán azért sok  mindent láttunk a liliputiról, leszállni nem lehet róla, csak néhol lassít vagy megáll, hogy lehessen képet készíteni.

 

Ott fotóztuk a beachet is.

Nem bántam meg.

 

Mi a liliputi előtt sok mindent megnéztünk,

aztán a kisvonatozás után már csak a parti részen mászkáltunk,

bementünk a tengerbe, kimentünk a mólóra, beültünk egy parti helyre, ittunk egy Metaxát meg egy helyi sört,

aztán sétáltunk a parton, a kikötőben, és a hajóhoz indulás előtt bementünk a várfal belsejébe, ott néztem ki egy gyrosost, mi itthon is szeretjük,

úgyhogy ott ittuk csizmából a sört, és befaltuk a gyrost, szóval  az utolsó egy órát már az élvezeteknek szenteltük... :)

 

van térképem, múzeumi árak, buszmenetrend, mit szeretnél??? :)

 

 

 

 

 

Előzmény: Satinette (230)