Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.08.01 0 0 5793
Miert, On minek nevezne egy konyvet, ami ketszazoldalas inkabb nepszerusito, mint szakmunka, trehany papirminosegben es a nyelvi es szakmai korrektura teljes hianyaval?

Amugy rendben van, folytassuk normalis hangnemben vitankat. Eredmenyesebb.
Nem gondoltam volona, hogy mentori modorban irtam volna, de ha masok annak veltek - elnezest.

Szakteruletem leginkabb a partizanhaboruk, szabotazs, kis csoportok harca, diverziok, es hasonlo ,,kedvessegek" (eletem 7 evet aldoztam kulonfele hadseregeknek; valoszinuleg kalandvagybol, bar ezt nem tudom biztosan - lehet, hogy mero hulyesegbol). Rendkivuli modon erdekel az orosz tortenelem es a haditengereszet (utobbi gyerekkori ,,szerelem", ami a mai napig tart). Minden anyagot (publikaciok, ujsagcikkek, konyvek, stb.) az adott temakban igyekszem osszegyujteni, mert erdekelnek. Ezenkivul szeretem a ,,haborus turizmust" - beutazni a kulonbozo csatak helyszineit. Rendkivul erdekes elmenyek es osszefuggesek szuletnek (pl.: a Kulikovoi mezon jottem ra, hogy a kozepkori kronikakban megadott orosz es mongol sereg letszamadatai rendkivul tuloznak. Azon a mezon nem ferhettek el.). Ugyancsak erdekes elmeny volt a Del-Afrikai ut - ket het hatizsakkal. Sajat boromon kiprobaltam, hogy milyen lehetett az angoloknak haboruzni azon a terepen. Nagyon rossz. Es ehhez meg hozza kell tenni, hogy en boven el voltam latva vizzel, normalis vaszonbakancsban topogtam, ehhez jon meg a tulelesi szaktudas (ami az angolokbol hianyzott) es senki sem akart levadaszni 600-700 lepesnyi tavolsagbol.

A felhozott kerdesekre meg folytatni fogom a valaszadast, csak tenyleg roppant keves a szabadidom.

Tisztelettel
Z.I.
Előzmény: otranto (5792)