staubach Creative Commons License 2006.07.31 0 0 28
A kettős honfoglalás teoriája szerint ekkor már éltek itt magyarok,de eléggé beolvadt állapotban. Ami a nyelvet illeti, az itt élő és élni fogó népek mind alakították a magyar nyelvet. Ami lehet , sőt biztos,hogy már a IX.sz.-tól változott az eredetihez képest,amikortól elindultak az őshazából. A kiírtott szigeti bennszülötteket nem nehéz kiírtani a terület kis volta miatt,de azért ha kis különbséggel is,de a környező szigeteken,hasonló kultúra élt. A csendes-óceáni kultúrák is nagy területen vannak szétszóródva,de biztos lehetsz benne,hogy az alapjuk hasonló,ha nem ugyan az. Tehát én azért emeltem ki, hogy kultúrkör és nem törzs amit nem lehet kiírtani. A maják,aztékok,stb. , pedíg a mai napig létező babonáik,szokásaik és még vallási hiedelmeik is megvannak,ha nem is olyan tiszta , egész formában,de az előzményeket azért mutatják. Tehát nem elvágólag van,hanem elnyomva. A vikingek,pl. angliában a danelag területén éltek egy ideig(nem is túl sokáig) és így is nagy hatással voltak a sziget kultúrájára és nyelvére,akárcsak előttük a rómaiak,szintén a nyelvükkel pl. ,a többit ( angolok pl. ) nem említem. DE , ezek is egy idő után beolvadtak a már ott létező népi elemek közé,annyira,hogy ma már a kutatók nem mindíg tudják eldönteni egy pl. helynévről,hogy milyen eredetű , bár sok másról igen. A rómaiak sem tudták teljesen megszüntetni az ősi jelenlevő kultúrát a szigeten,pedíg nekik sok idejük volt rá. De ha megnézed,hogy egy elnyomó hatalom, akár sokáig jelenlévő formában , de egyszer megszűnik,megbukik,akkor az előző kultúra,hogy-hogynem visszatér,de legalábbis felismerhető elemei feltűnnek ujra. Én biztos vagyok abban,hogy ha pl. valamilyen oknál fogva a keresztény behatás megszűnne dél -amerikában , az elfeledettnek mondott eredeti indián kultúrák ismét megjelennének széles körben. Amit annak idején a fehérek tűzzel-vassal írtottak. Tehát jelen vannak,csak meg kell találni,hol keressük. DE a néger rabszolgák egyik öröksége a voodoo is jelen van még a mai napig és a tudóit,a mai napig tisztelik és félik. És ahol még élő ember létezik valamely kultúrkörben,ott az ősi szokások és hiedelmek is léteznek és sokszor,csak arra várnak,hogy kitörjenek!:-)
Előzmény: ftonyo (25)