enginer Creative Commons License 2006.07.29 0 0 10406

"ha méretezési állapotban (nagy hidegben) a radiátor fele meleg, és a többi hideg (szobahőmérsékletű) akkor az a radiátor kétszer nagyobb a kelleténél."

 

Erről beszélek én is.

Hagyományos ki-be kapcsolgatós rendszerekhez méretezett radiátorok esetén (ez van elterjedve), amikor bekapcsol a kazán

átmelegszik az egész radiátor, majd lakapcsolás után kihül.

Az egész radiátorfelületet kihasználja, de csak részüzemben.

 

Ha ugyan ennek a radiátor rendszernek állandóan adod a melegvízet (és, hogy ne tudjon túlfűteni termófejet raksz rá), akkor a radiátoroknak csak a felső párcentije (max.10) fog fűteni, (amikor már felmelegedett a szoba és a termófej már csak annyi melegvizet enged a radiátorba, amennyi a hőveszteség a szobában).

600-as radiátorokkal ez 6szoros túlméretezés, állandóüzemü rendszer esetén.

Kipróbáltam 30valahányfokos előremenővel is és akkor már a radiátorok fele is átmelegedett.

Szóval valóban igaz, hogy az alacsonyhőmérsékletü rendszereknek nagyobb fűtőfelület kell, de az viszont nem igaz, hogy a ki-be kapcsolgatós rendszerekhez méretezett raditoroknál is nagyobb kellene.

Alacsony hőmérsékletű rendszereknek (padlófűtés, falfűtés) állandóan illene működnie.

 

"Hogy a kazán ki és bekapcsol az a szabályzás."

Sajnos ez az elterjedt (rossz) gyakorlat.

A modulációs készülékek már nem így működnek szerencsére.

A VAILLANT pl. már régóta nem is gyárt asszem sima kapcsólgatós termosztátokat, csak szabályzóst.

 

"Szerintem minden gázfűtés állandó üzemű, amíg fizeted számlát."

 

LOL!

Nekem meg az amikor a kazán állandóan szolgáltatja a meleget, és nem csak akkor, amikor a termosztátos helység lehült.

A többi helységben mi szabályoz?

Előzmény: Wattocsak (10404)