staubach Creative Commons License 2006.07.28 0 0 4
Kíváncsi vagyok,mit hozol ki ebből?:-) Sok szerencsét! Általános iskola alsó osztálya alatt(ha hiszitek-ha nem),már a könyvtárban járogattam és ősállatos könyveket bújtam. Igen ez a korszak volt az első szerelem a történelemben számomra(még a rómaiak előtt). Tasnádi-Kubacska András és mások könyvei, akár egyetemi tankönyvek formájában. Az összes fellelhető könyvet elolvastam akkoriban a témában. Így olvastam a Kőbaltás ember c. könyvet is,egyebek közt. Ha az ősállatos időszak a téma,akkor azt hiszem ez érdekes lesz,akár a Hominidák fejlődése. Most is van otthon egy dioramám,t.rex és stegosaurus párharcával.:-) Érdekes,mert a névmemoriám nem éppen a legjobb,de sok ősállatnevet kívűlről fújok. Hát igen amikor ezeket olvastam,még fogékony korszakban voltam.:-) Egyébként ez érdekes kérdés,hogy több emberfaj is élt együtt egyidőben annak idején,mert ez már nincs így és ez érdekes felvetéseket eredményezhet. Amikor pl. a homo sapiens megjelent a távolkeleten,még a homo erectussal is találkozott,ami a neandervölgyi tipusnál régebbi faj.