Translator Creative Commons License 2006.07.18 0 0 98
::szóval ha jól értem, az auditálás két ember "beszélgetése". pontosan mi a célja?

Az, hogy a személy figyelmét ráirányítsa azokra a területekre, amelyekkel nehezen tud szembenézni, majd ezeket kezelve a személy tudatosságát megnövelje és az elméjét megtisztítsa.

::hogy történik ez?

Az auditor (az, aki meghallgat) felteszi a kérdéseket, és a preclear (az, aki még nem clear) válaszol rá.

Általában kötetlen beszélgetéssel és interjúval kezdődik, hogy megvizsgálják, mely területeket kell auditálni, majd egy bőrellenállásmérő (E-méter) segítségével meghatározzák, hogy milyen eljárásokat kell használni, végül pedig ezeket a meghatározott kérdéseket többször egymás után feltéve (általában mindig ugyanazt a kérdést, vagy néhány kérdést felváltva) megtisztítják a területet.

::pontosan mi az az engram?

A fájdalom vagy kábítószer hatására fellépett öntudatlanság mentális emlékképe, amelyben az elhangzott kifejezések tartós hipnotikus utasításokként működ(het)nek.

::milyen szintek vannak, hogy lehet egyikről a másikra jutni?

Erről létezik egy "Híd" nevezetű lepedő méretű táblázat, majd még megkeresem.

::vmi vizsga kell vagy bejelentem hogy én már elértem oda és kész?

Alapvetően igen, de nem árt, ha E-méteren is tudod a megfelelő jelenségeket produkálni.

::mit jelent egy adott szinten lenni?

Tudod tanusítani, hogy az adott szinthez tartozó képességekkel rendelkezel vagy azoknak az előre leírt eredményét sikerült elérned.
Előzmény: norbika (96)