horeee Creative Commons License 2006.06.16 0 0 27

Bocs ha kicsit hosszú leszek, de nagyon kiakasztottak tegnap, hátha valaki okul belőle, leírom:

 

Kb 3 hete bementem a helyi márkaszervízbe, megkérdezni, mi várható az 5 éves nagyszervizen. Elmondták, hogy ki kell cserélni a vezérműszíjat, az összes görgővel együtt, valamint a segédszíjat és a vízpumpát is. A cserélt alkatrészekre egy év garancia vonatkozik, valamint ezen alkatrészek meghibásodásából keretkező károkat is ingyen megjavítják. Megnyugtattak, hogy nem lesz drága: okosan számolnak, és akkor az assistance díjjal együtt belefér 100-ba...

 

Kicsit lementem hídba, majd körülnéztem, máshol is. Mivel utángyártott alkatrészt nem vagyok hajlandó betenni a kocsiba (főleg nem vezérműszíjat), mindenhol eredeti Renault alkatrész-árakat kértem. Kerestem egy olcsó de megbízható szakit, aki megcsinálta volna a javítást. Osztottam szoroztam, kiderült hogy úgy is majdnem 80-ba kerülne, és akkor nincs Garancia, nincs Assistance...

 

Aludtam rá egy hetet, lélekben eltemettem a százezer forintomat, megsirattam, stb... Bejelentkeztem a Renault szervízbe, mondván 80 vagy 100 már mindegy. Kaptam időpontot is, tegnapra.

 

Tegnap reggel 8-kor otthagytam a kocsit, mégegyszer elmondtam, hogy a kocsi 5 éves, tehát vezérszíj, görgők, segédszíj, vízpumpa. Megadtam a telefonszámom is, hívjanak ha kész van. Kb 4-kor csörög a telefon, mehetek. Nyugtáztam, mondtam hamarosan ott vagyok. Csaj megkérdezi tőlem, nem érdekel-e mennyi lett a végösszeg. Mondom ha már így erőlteti akkor mondja csak, bár tudom hogy 100. Erre ő: "Nem. 138"

 

Mondanom sem kell, ilyen kevés idő alatt még nem értem oda a szervízbe soha...

 

Kérdésemre, hogy ugyan mi kerül ennyibe, tételesen kezdte sorolni a dolgokat. Minden stimmelt egészen addig, míg nem következtek az olajcsere költségei. Leállítottam és közöltem, hogy olajcserét nem kértem. Erre ő azt mondta, hogy az benne van az 5 éves szervízben. Nekiálltam balhézni, hogy az tudtommal 30ezer km-enként, vagy 2 évente van és még ha lenne is, akkor is illett volna előre megmondani. 1 szó mint 100 én azt ki nem fizetem. Mivel a szervízvezető, akivel előzőleg megegyeztem épp továbbképzésen volt, telefonon felhívtak valaki mégnagyobb főnököt, aki felajánlotta, hogy az alkatrészekből kaphatok 10% kedvezményt, ami nagyjából 7000 Ft. HURRÁ! Mondtam hogy szó sem lehet róla. Abban maradtunk, hogy majd márnap a szervízvezetővel megbeszélünk mindent, akocsi a szervízben alszik. Eljöttem.

 

Nem telt el fél óra, megint csörög a telefon. Szalonból hív a csaj, hogy a nagyfönök utasítására MINDENKÉPP ÁT KELL ADNIUK A KOCSIT MÉG AZNAP. Kérdésemre hogy azt hogyan gondolták, felkínálták hogy eljönnek értem, odavisznek, beszéljük meg...

 

Az igazgató utolsó ajánlata (mintha az áll az alkuban lettem volna) így szólt: 10% kedvezmény az alkatrészekből, az olajcsere munkadíját elengedik, az olajat megkapom beszerzési áron, a RÉGI OLAJSZŰRŐT PEDIG MÁR VISSZASZERELTÉK.

Azaz fizessek 108-at, és rendben vagyunk.

 

Ebbe belementem, ugyanis nagyon kellett a kocsi.

 

A dolog szépséghibája, hogy az olajszűrőt úgy cserélték ki, hogy körülötte a blokk csupa olaj, a hűtővíz-leresztő mellett pedig csurom víz volt minden. Ugye ne meséljem el, hogy nézett ki a garázs reggelre? Nem is kellett több, ma reggel szervízbe be, kocsipucolás.

 

Sajnálom a követketkező ügyfelet, aki olajcserére megy, és megkapja azt az olajszűrőt új áron, ami már egyszer fent volt az én kocsimon...

Sajnálom továbbá azokat is, akik csak annyit értenek a dolgokhoz, hogy beveszik ezt a dumát, hogy évente olajat kell cserélni...

 

JA ÉS EZ A VÁROS KESZTHELY !!!